4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

1 na 10 dzieci w całym roku 2016 nie otrzymało żadnej szczepionki

31 Lip 2017
MEDYCYNA
autor: Bartek Faryna

Wiemy że od pewnego czasu „zanudzamy Was” wpisami dotyczącymi szczepień. Wiemy że temat ten może już wychodzić Wam bokiem. Wiemy jednak również, jak bardzo ważne są szczepienia dla dobra ogółu ludzkości. Wiemy też, że ostatnimi czasy panuje coś takiego, jak „moda na nieszczepienie”. Wielu rodziców decyduje się darować sobie problemy związane z wakcynacją dzieci, zrzucając całą odpowiedzialność na to, jakie to szczepionki są złe, jak wiele „chemii” zawierają i jakie to straszne są powikłania poszczepienne, o których wyczytali w internecie. Ostatnimi czasy namnożyło się też propagatorów tej ideologii i tak oto mamy do czynienia z sytuacją, której nie widzieliśmy już od bardzo wielu lat – odra w Europie znów zabija.

Dodatkowo niepokoić może raport sporządzony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) oraz UNICEF, z którego możemy się dowiedzieć, że aż 12,9 mln dzieci na całym świecie, nie otrzymało podstawowych szczepień w 2016 roku. Brane pod uwagę było głównie szczepienie przeciwko błonicy, krztuścowi oraz tężcowi (Di-Per-Te). Do tego wszystkiego należy dodać fakt, że aż 6,6 mln dzieci, które przyjęły pierwszą dawką Di-Per-Te nie otrzymało dwóch kolejnych dawek.

Di-Per-Te jest podstawową szczepionką, którą podaje się w każdym cywilizowanym kraju. To właśnie ona służy, jako wyznacznik „pokrycia danego kraju” zaszczepionymi maluchami. Rok 2016 był jednak sporym sukcesem, ponieważ w 130 krajach (ze 194), które podpisały specjalne porozumienie z WHO, pokrycie szczepionką Di-Per-Te wynosiło aż 90%. Jeśli jednak chcielibyśmy zrealizować ten sam cel w pozostałych 64 krajach, musielibyśmy zaszczepić dodatkowe 10 mln dzieci – z czego aż 7,3 mln mieszka w krajach, w których panuje konflikt zbrojny, klęska środowiskowa, lub inny problem. Aż 4 mln z nich mieszka tylko w trzech krajach: Nigerii, Pakistanie i Afganistanie.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: IFLS

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze