4782 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MÓZG

10 ciekawych faktów na temat całowania!

18 Paź 2015
MÓZG
autor: Anna Borkowska

Kto z nas nie lubi namiętnych pocałunków? Liczne badania potwierdzają, że całowanie się niesie za sobą wiele korzyści zdrowotnych. Zdaniem ekspertów, jest ono nie tylko świetną grą wstępną, ale także zwiększa naszą intymność, redukuje poziom stresu, poprawia nasz metabolizm i wzmacnia nasz układ odpornościowy. Chcecie dowiedzieć się więcej na temat całowania?

Oto 10 ciekawostek, które dla Was przygotowaliśmy!

1. Całując kogoś spalamy 2 kalorie

Mimo iż całowanie jest bardzo przyjemne i ma wiele zalet, ilość spalanych w trakcie całowania kalorii jest stosunkowo niewielka. W rzeczywistości, podczas całowania się spalamy tylko 2 kalorie… Jeśli zależy Wam na spaleniu większej liczby kalorii, spróbujcie całować się bardziej energicznie. Żywiołowy pocałunek, który wiąże się z pieszczotami całego ciała, pomoże Wam spalić 90 kalorii – o ile będzie trwał… godzinę.

2. Całowanie się powoduje wymianę ogromnej ilości bakterii

Gdy się z kimś całujemy, wymieniamy z nim naprawdę ogromną ilość bakterii. Jak dużą? Bardzo, ale to bardzo dużą – od 10 milionów aż do 1 miliarda bakterii! Holenderscy naukowcy wyliczyli, że podczas jednego 10-sekundowego pocałunku może dojść do transferu około 80 milionów bakterii.

3. Całowanie się może być przyczyną… próchnicy zębów

To raczej niezbyt dobra wiadomość dla wszystkich miłośników całowania, ale jest ona niestety prawdziwa… Liczne bakterie przenoszone podczas długiego całowania się mogą się przyczynić do… zepsucia naszych zębów.

4. Czy całowanie własnego dziecka może być „niemoralne”?

Tak, ale za to… „ssanie penisa” już nie. To nie żart! Zamiast całowania swojego dziecka, matki z jednego z mandżurskich plemion okazują swoim synom uczucia poprzez.. ssanie ich penisów, gdyż całowanie się jest uznawane za czynność o charakterze seksualnym. Co Wy na to?

5. Najdłuższy pocałunek z historii trwał 58 godzin, 35 minut i 58 sekund

Pocałunek ten został ustanowiony w dniach 12-14 lutego 2013 r. przez Ekkachai Tiranat i Laksanę Tiranat z Tajlandii.

6. Czy jest coś takiego, jak nauka o całowaniu?

Tak i nosi ona fachową nazwę – filematologia!

7. Po raz pierwszy dwaj mężczyźni pocałowali się na ekranie w 1927 roku

Scena pochodzi z filmu „Wings” i ukazuje dwóch namiętnie całujących się żołnierzy. Film, mimo iż wywołał sporo kontrowersji, został nagrodzony Oscarem.

8. Przeciętny człowiek spędza 2 tygodnie swojego życia na całowaniu

Tu dużo czy mało? W skali całego naszego życia raczej niewiele. Możecie jednak w łatwy sposób podkręcić ten wynik – po prostu całujcie się jak najczęściej!

9. 2/3 osób przechyla głowę z prawo podczas całowania

Wy też?

10. W Nevadzie całowanie się z mężczyzną z wąsami jest nielegalne

Amerykańskie prawo bywa naprawdę zadziwiające. Czy uwierzycie, że w amerykańskim stanie Nevada zabronione jest całowanie się z mężczyzną, który ma wąsy? Stany nie bez powodu nazywane są krajem absurdu!

Źródło: Factslides

Zdjęcie: Santa Banta

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze