4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Oto 20 najbardziej niebezpiecznych miast w Polsce – rzućcie okiem na ten ranking

13 Kwi 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Co pewien czas Główny Urząd Statystyczny przygotowuje coś takiego, jak ranking najbardziej niebezpiecznych miast w Polsce. Które miejsce w naszym kraju przychodzi Wam do głowy jako pierwsze, kiedy pomyślicie o niebezpieczeństwie? Czy jest to owiany złą sławą Sosnowiec? Może Kraków znany ze swych maczet? A może Warszawa? Przecież to stolica naszego kraju, mieszka tam duża ilość osób, musi być więc niebezpiecznie. Pewnie jest, ale czy najbardziej niebezpiecznie w całym kraju?

ranking najbardziej niebezpiecznych miast w polsce

Powyższa tabelka została stworzona w oparciu o informacje z Głównego Urzędu Statystycznego z 2015 roku (to najnowsze dostępne dane). Liczba przestępstw została podana na każdy 1 000 mieszkańców danego miasta. Musimy jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Brane pod uwagę są wszystkie rodzaje przestępstw – kryminalne, gospodarcze i drogowe – a przecież jedno drugiemu nierówne. Podana również została wykrywalność przestępstw w danym mieście. Widzimy, że tam gdzie dominują przestępstwa gospodarcze (czyli w pierwszej trójce), wykrywalność jest wysoka. Natomiast tam, gdzie zaczynają przeważać przestępstwa kryminalne (czyli np. w Sopocie), wykrywalność już znacznie spada.

Jeśli chcecie powiększyć nieco tabelkę, to wystarczy że na nią klikniecie. Pojawi się wtedy w nieco większym rozmiarze w nowej karcie. Jeśli natomiast chcecie zapoznać się z dalszymi miejscami na liście, to już musicie zajrzeć do podanego przez nas źródła pod spodem.

Źródło: Polska w liczbach

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze