4725 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

4 „fakty” których uczyłeś się jeszcze w szkole, a które już nie są prawdą

13 maja 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Szkoła. Kiedy do niej chodzimy wydaje nam się, że jest to zdecydowanie najgorszy okres w naszym życiu. Nie możemy doczekać się, kiedy w końcu ją skończymy i będziemy mogli zacząć „normalnie żyć”. Potem kończymy szkołę, czasem wybieramy się na studia, czasem jednak od razu idziemy do pracy i uderza w nas „szara rzeczywistość dnia codziennego”. Wspominamy wtedy z nostalgią beztroskie dni spędzone na lekcjach, kiedy nie mieliśmy większych problemów i kiedy wszystko było łatwiejsze. Dopiero wtedy uświadamiamy sobie, że czasy szkolne to tak naprawdę jeden z najlepszych okresów w naszym życiu. Fajnie spędzony czas i wyniesiona z niej bezcenna wiedza. No właśnie, bo dzisiaj przecież będzie o tym, czego nauczyliśmy się w szkole.

Rozwój nauki idzie jednak cały czas do przodu, więc wiele „faktów”, które wynieśliśmy z czasów edukacji, dawno uległo przedawnieniu. Dzisiaj zaprezentujemy Wam 4 z nich, na które szczególnie warto zwrócić uwagę. Oto i one:

1. Diament to najtwardszy materiał na świecie

Zawsze wbijano nam do głowy, że to diament jest najtwardszym materiałem na świecie. Ten „fakt” już dawno jednak się przedawnił. Na chwilę obecną najtwardszym materiałem jest bowiem wurtzyt azotku boru. Uzyskuje się go w procesie dalszej obróbki samego azotku boru. Jest on aż 58% twardszy od diamentu i 18% bardziej wytrzymały na „stres” w postaci wysokiego ciśnienia lub wysokich temperatur.

2. Piramidy budowali żydzi wzięci w niewolę

Żydzi nie mogli budować piramid, ponieważ oni nawet nie istnieli w okresie, kiedy piramidy były stawiane

– twierdzi Amihai Mazar, archeolog żydowskiego pochodzenia.

Piramidy były budowane przez normalnych robotników z niższych klas z Egiptu. Byli oni traktowani dobrze, dostawali nawet własne krypty, kiedy któryś z nich ponosił śmierć w trakcie pracy. Nie byli więc oni nawet niewolnikami.

3. Nie można zgiąć papieru więcej niż 7 razy

Rekord wynosi 13 zgięć i został pobity przez uczniów szkoły św. Marka w 2012 roku z użyciem papieru toaletowego.

4. Wielki Much Chiński jest jedyną ludzką budowlą widoczną z Księżyca

Oczywiście nie jest to prawdą. Z Księżyca nie da się dostrzec żadnej struktury, która została wzniesiona ludzką ręką. Często można spotkać się także z innym twierdzeniem, według którego Mur Chiński jest jedyną strukturą wzniesioną przez człowieka, którą widać z kosmosu. Kosmos jednak zaczyna się już 100 km nad Ziemią – linia Karmana – a z tej wysokości widać bardzo wiele struktur wzniesionych ludzką ręką. Nie trzeba szukać daleko. Szklarnie w prowincji Almeria (Andaluzja, Hiszpania) też widoczne są z kosmosu. Trzeba jednak znajdować się na stosunkowo niskiej orbicie. Podobnie zresztą jest z Murem Chińskim.

Źródło: Business Insider

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze