4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

7-letni chłopiec zmarł na zwykłe zapalenie ucha, bo rodzice leczyli go homeopatią

01 Cze 2017
MEDYCYNA
autor: Bartek Faryna

Niektórzy rodzice w ogóle nie powinni mieć dzieci. Wydaje Wam się zapewne, że są to mocne słowa, podamy Wam jednak kilka przykładów. Po przeczytaniu tych artykułów – wraz z dzisiejszym – pewnie przyznacie nam racje. Wszystko oczywiście sprowadza się do niezapewnieniu swoim dzieciom odpowiedniej opieki medycznej, przez co te poniosły śmierć. Pierwszym przykładem jest para z Kanady, która nie chciała iść ze swoim dzieckiem do lekarza, z powodu: negatywnych doświadczeń swojej rodziny wynikających z kontaktu z systemem medycznym. Mało? Jedziemy dalej.

Drugi przykład stanowi małżeństwo z USA, które zamiast zabrać swojego syna do szpitala, próbowało ratować go modlitwą. Żeby nie szukać daleko, podamy również przykład rodziców z Warszawy, którzy zamiast zaszczepić swoje dziecko, woleli zabrać je na „ospa party”, co oczywiście skończyło się tragicznie – podobnie zresztą, jak wszystkie z podanych przez nas przykładów. Dość już tego wstępu, przejdźmy do tematu dzisiejszego.

Dzisiaj na celownik weźmiemy pewne małżeństwo z miasteczka Cagli w regionie Marche (Włochy). Francesco – siedmioletni syn pary – otrzymał tylko pierwszą dawkę obowiązkowych szczepień. Rodzice nie zabrali go już ponownie do lekarza. Od tamtej pory zdecydowali się przerzucić na medycynę homeopatyczną. Ich lekarzem został Massimiliano Mecozzi odpowiedzialny za całą tą sytuację. W tym miejscu warto dodać, że rodzice dorobili się jeszcze dwójki dzieci – żadne z nich nie otrzymało szczepień oraz żadne z nich nie korzysta ze standardowej opieki medycznej.

Powróćmy jednak do samego Francesca. Chłopiec 24 maja trafił do szpitala w Ankonie w stanie krytycznym. Niestety było już za późno na jakąkolwiek pomoc medyczną. Dziecko chorowało na obustronne zapalenia ucha. W wyniku powikłań doszło do uszkodzenia mózgu chłopca, przez co ten zmarł w sobotę 27 maja. Aby je uratować, trzeba było w odpowiedniej chwili podać mu antybiotyk – takie rozwiązanie niestety nie wchodziło w grę, ponieważ rodzice sprzeciwiają się tego typu metodom leczenia.

Chłopiec ponoć cierpiał przez 15 dni przed tym, zanim rodzice zdecydowali się zabrać go do szpitala. Sami twierdzą, że zwlekali tak długo przez samego lekarza homeopatę. Mecozzi przekonywał ich, że chłopiec na pewno straci słuch w wyniku leczenia w szpitalu, a także zapadnie w śpiączkę. W tej chwili toczy się śledztwo o nieumyślne spowodowanie śmierci, a obejmuje ono ojca i matkę chłopczyka oraz lekarza homeopatę.

Śmierć dziecka wywołała dyskusję we Włoszech na temat leczenia środkami homeopatycznymi oraz na temat niechęci do antybiotyków oraz szczepień. Z badań wynika, że aż 30% rodziców nie godzi się na podawanie dzieciom antybiotyków i wybiera zamiast tego leczenie homeopatyczne. We Włoszech drastycznie rośnie też procent dzieci niezaszczepionych.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: TVP

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze