4738 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
FAUNA I FLORA

Amerykański rybak złowił rybę, w której paszczy siedział…

30 Cze 2017
FAUNA I FLORA
autor: Anna Borkowska

Amerykański rybak Monroe MacKinney na długo zapamięta dzień, w którym złowił w 8-hektarowym stawie swoich rodziców rybę, którą widzicie na powyższym zdjęciu. Po tym, jak zajrzał do jej środka, ujrzał bowiem coś naprawdę dziwnego. Siedział tam… kret – przeczytajcie o innym rybaku, który to znalazł w złowionej przez siebie rybie, męskie genitalia.

Grzebacz wschodnioamerykański (Scalopus aquaticus) – to gatunek owadożernego ssaka z rodziny kretowatych. Stworzenia te są powszechne w całej wschodniej części Stanów Zjednoczonych, Kanadzie, a nawet w niektórych częściach Meksyku. Ssaki te spędzają większość swojego czasu na wykopywaniu podziemnych tuneli. Jednakże, są one również bardzo dobrymi pływakami. Ten konkretny, miał jednak pecha i dał się połknąć rybie. Kret do samego końca próbował wydostać się z paszczy ryby, zanim zginął w jej wnętrznościach…

„To mnie trochę przeraziło”

MacKinney napisał pod zdjęciem opublikowanym na swoim Instagramie.

„Zabrałem przynętę i prawie wypuściłem z rąk rybę… Myślałem, że to żółw”

– dodał.

Wciąż nie jest jasne, dlaczego tak duża ryba, nabrała ochoty na tak nietypową, włochatą przekąskę. Bass wielkogębowy, bo o nim mowa, jest to gatunek słodkowodnej, drapieżnej ryby okoniokształtnej z rodziny bassowatych. Znany jest z tego, że połyka swoje ofiary w całości, mimo iż, nie zawsze kończy się to dobrze dla bassa lub jego ofiary.

Choć zazwyczaj bass zjada mniejsze od siebie ryby, takie jak okoń i strzebla, a także żywi się rakami i żabami, czasami, jak widać, nabiera ochoty na bardziej konkretny posiłek. Ryba ta w ojczyźnie osiąga ok. 60 cm długości (maksymalnie 97 cm) i 10 kg masy ciała. W Europie, bass wielkogębowy, zwykle dorasta do około 35 cm i waży 1–2 kg.

Być może nigdy nie poznamy prawdziwej historii stojącej za tym dziwacznym zdjęciem, ale niech będzie ono dla wszystkich przestrogą, żeby nigdy nie rzucać się na świeżo złowioną rybę, gdy jesteśmy głodni.

Pasjonujesz się fauną i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Nationalgeographic

Zdjęcie: Nationalgeographic

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze