4675 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

Anty-szczepionkowi rodzice nie będą mieli łatwego życia we Włoszech – nowe prawo wchodzi w życie

16 maja 2017
MEDYCYNA
autor: Bartek Faryna

Pamiętacie jeszcze wpis, w którym informowaliśmy Was o możliwej epidemii odry, która mogła pojawić się w Europie. Używamy tu czasu przeszłego, jednak zagrożenie nie zostało przecież jeszcze zażegnane. Najgorsza sytuacja jest w Rumunii oraz we Włoszech. Nie ma wątpliwości co do tego, że winę za taki stan rzeczy ponoszą różnego rodzaju ruchy anty-szczepionkowe – zaczynając od ruchów religijnych, przez partie polityczne, a na pojedynczych gwiazdach ze świata show biznesu kończąc. Sprawa jest całkiem poważna, ponieważ sama odra również jest poważną chorobą, której nie należy lekceważyć. Odra jest aż sześciokrotnie bardziej zakaźna niż grypa, a w 1 na 5 przypadków możemy spodziewać się powikłań, takich jak: infekcja ucha, zapalenie płuc, a w skrajnych przypadkach nawet śmierć. Powróćmy jednak do tematu bieżącego.

Włochy muszą poradzić sobie z poważnym problemem. Tylko w tym roku, tylko w samych Włoszech zgłoszono już 700 przypadków zachorować na odrę. W tym samym okresie w zeszłym roku liczba ta wynosiła zaledwie 220 przypadków zachorowań. Co jednak z tym począć? Minister Zdrowia – Beatrice Lorenzin – już wymyśliła sposób. Odpowiednie papiery są już na swoich miejscach, a sama ustawa ma wejść w życie już za jakiś tydzień. Czego one jednak będzie dotyczyła?

Dzieci nie posiadające odpowiedniego zestawu szczepień, nie zostaną dopuszczone do szkół publicznych. Anty-szczepionkowi rodzice będą więc musieli posyłać je do szkół prywatnych lub uczyć je po prostu w domu. Jak widać w tej sprawie Włosi postanowili sięgnąć po mocne środki, idąc za przykładem Australii.

Pamiętacie jeszcze nasze wpisy, w których informowaliśmy Was o tym, że Australia znalazła sposób, aby przekonać 200 000 par anty-szczepionkowych rodziców do zaszczepienia swoich dzieci? Nie były to oczywiście jedyne kroki podjęte przez tamtejszy rząd. Kilka miesięcy później Ministerstwo Zdrowia wytoczyło bowiem ciężkie działa. Czy te drastyczne metody skutkują? Okazuje się, że tak – choć wiele osób je potępia.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: IFLS

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze