4782 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Apokaliptyczne sceny w USA – ostra zima przekształciła domek na plaży w prawdziwy lodowy pałac

16 Mar 2017
ŚRODOWISKO
autor: Anna Borkowska

Podczas gdy w Polsce zima odpuściła już na dobre, w niektórych stanach USA, mrozy i śniegi wciąż dają się we znaki mieszkańcom. Do tego stopnia, że jeden z domów położonych na brzegu rzeki Ontario dosłownie pokrył się lodem i przypomina teraz lodowy pałac lub inny apokaliptyczny krajobraz.

Znaczna część północno-wschodnich stanów USA stanęła ostatnio w obliczu sztormu Stella, który przyniósł w wielu miejscach ogromne opady śniegu. Jeden z domów padł ofiarą potężnej zamieci i dosłownie pokrył się śniegiem i lodem.

zrzut-ekranu-2017-03-15-godz-17-45-32

Lokalny fotograf i doświadczony prezenter telewizyjny John Kucko postanowił uwiecznić to niezwykłe zjawisko na zdjęciach. Kucko powiedział w rozmowie z BBC, że wiele osób uważa, że zdjęcia są fałszywe, więc musiał nagrać wideo w celu udowodnienia ich autentyczności.

Wcale się nie dziwimy – zdaniem wielu internautów, dom wygląda, jakby został przeklęty przez jakiś zły czar.

„Mieliśmy tu przez ostatnich pięć dni gwałtowne wiatry. Śnieg znokautował około 150 tysięcy osób. Niektórzy wciąż są bez prądu”

Kucko powiedział w rozmowie z CNN, dodając, że sztorm Stella, który sparaliżował USA i wywołał olbrzymi chaos m.in. w Nowym Jorku, teraz nadchodzi nad Londyn..

Zima w USA nie odpuszcza – wystarczyło pięć dni niskich temperatur, silnych wiatrów i mieszaniny śniegu i deszczu, aby niewielki domek na plaży w Webster w stanie Nowy Jork na obrzeżach Rochester, przekształcił się w prawdziwy lodowy pałac. Zobaczcie.

ice-house-kucko

Źródło: CNN, Globalnews

Zdjęcia: CNN, Globalnews

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze