4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
KOSMOS

Astronauci z NASA będą się poruszać… „Batmobilem”? Zobaczcie najnowszy łazik!

16 maja 2017
KOSMOS
autor: Anna Borkowska

Amerykańska Agencja Kosmiczna NASA zaprezentowała nowy łazik, który do złudzenia przypomina futurystyczny „Batmobil” – hybrydowe Lamborghini z serii filmów o Batmanie zobaczcie do czego zdolny jest łazik Curiosity. Wideo przedstawiające tę niezwykłą maszynę zostało opublikowane w internecie.

Projekt ma sześć kół. Jego korpus wykonany jest z włókna węglowego i aluminium. Pojazd będzie wyposażony w panele słoneczne i baterie. Maszyna może się rozdzielić na pół, z przodu działając jako pojazd zwiadowczy a z tyłu jako laboratorium.

Samochód przeznaczony jest dla sześciu astronautów. Jego długość wynosi 8,5 m, szerokość – 4 m a wysokość – 3,4 m. Pojazd waży 2250 kg. Maksymalna prędkość maszyny wynosi 110 km/h. Model nie został jeszcze oficjalnie złożony i oddany do użytku.

Chociaż jest to pojazd demonstracyjny, przeznaczony do celów edukacyjnych, został zaprojektowany tak, aby był najbardziej realistyczny, jak to tylko możliwe.

„To przenośne laboratorium. Przedstawiony model nigdy nie będzie poruszał się po Marsie. Został stworzony do testowania podobnych łazików na Ziemi i realizacji popularno-naukowych programów NASA w Stanach Zjednoczonych”

– donosi Amerykańska Agencja Kosmiczna.

Projekt opracowany przez Parker Brothers Concepts i SeaDek na zlecenie NASA, został zaprezentowany na wystawie „Summer of Mars”, która odbyła się 9 maja w Kennedy Space Center Visitor Complex na Florydzie.

Wam też przypomina „Batmobila” z serii filmów o Batmanie?

Pasjonujesz się kosmosem i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Futurism

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze