4725 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

Australia znalazła sposób, jak przekonać 200 000 anty-szczepionkowych rodzin do zaszczepienia swoich dzieci

21 Lut 2017
MEDYCYNA
autor: Bartek Faryna

Skuteczność szczepionek na całym świecie to niepodważalny fakt. Liczby mówią same za siebie i nawet jeśli szczepienia powodują jakiekolwiek szkody, to nijak mają się one w porównaniu z korzyściami na skalę globalną. Niestety coraz więcej „świadomych rodziców” (jak lubią sami siebie nazywać) decyduje się nie zabierać swoich dzieci na szczepienie. Bo szczepionki mają w sobie rtęć, bo moje dziecko będzie miało autyzm itd. Powodów jest naprawdę wiele. Na szczęście rządy poszczególnych krajów starają się walczyć z tą plagą. Czasem walka ta przynosi całkiem niezłe skutki. Weźmy na przykład Australię.

W roku 2016 wprowadzili oni bardzo kontrowersyjną politykę, której celem było przekonanie rodzin do szczepienia swoich dzieci. Polegała ona na odebraniu różnego rodzaju świadczeń pieniężnych rodzinom, które uchylały się od obowiązkowych szczepień. Od stycznia tamtego roku takie rodziny straciły więc średnio jakieś 15 000 dolarów australijskich przez cały rok. Radykalne posunięcie? Być może tak, ale przyniosło ono pożądane skutki.

Państwowe Ministerstwo Zdrowia w Australii ogłosiło niedawno, że w roku 2016 do szczepienia zostało zgłoszone dodatkowe 200 000 dzieci. Oczywiście nowe postanowienia nie obejmują dzieci, które nie mogą się szczepić ze względów zdrowotnych.

Nie musi być to jedyny powód wzmożonej chęci zaszczepienia swojego dziecka. W styczniu 2016 wprowadzono bowiem kilka dodatkowych usprawnień. Przede wszystkim wyłożono spore pieniądze na rzecz informowania rodziców. Dodatkowo dzieci poniżej 5 roku życia mogły być zaszczepione zupełnie za darmo.

Jeśli natomiast nadal macie coś przeciwko szczepionkom, to proponujemy zapoznać się z jednym z naszych poprzednich wpisów, w którym pokazujemy, jak strasznych chorób udało nam się pozbyć dzięki nim.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: IFLS

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze