4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Badania „pod przykrywką” wykazały obecność bakterii kałowych w lodzie w restauracjach McDonald, KFC i Burger King

21 Lip 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

BBC od pewnego czasu wypuszcza cykliczny program zatytułowany „Watchdog”. Sprawdzają oni m.in. brytyjskie restauracje, ujawniając różne świństwa, których dopuszcza się obsługa lub sama „sieciówka”. Ostatnio udało im się wykazać obecność bakterii kałowych w kawach z trzech największych sieci restauracji w całym kraju. Bakterie obecne były w kawach ze Starbucksa, Caffe Nero czy Costy. Oczywiście dziennikarze całe swoje śledztwo przeprowadzają „pod przykrywką”. Teraz postanowili wziąć się za restauracja typu fast food.

Ich ofiarą padły największe sieci tego typu lokalów. Mamy tu więc Burger Kinga, KFC i McDonalda. Tym razem dziennikarze postanowili skupić się na lodzie do napojów. Pozyskali go łącznie z 30 miejsc (po 10 na każdą sieć) i poddali badaniom. Wyniki pokazały, że bakterie kałowe (z grupy Coli) obecne były w 3 próbkach z McDonalda, 6 próbkach z Burger Kinga i aż 7 próbkach z KFC. Jak zareagowały restauracje?

McDonald zasłaniał się tym, że nie wykryto bakterii E. coli, a ich lód robiony jest tak samo, jak w każdej innej restauracji – poprzez zamrażanie wody pitnej. Śledztwo wykazało jednak, że sieć restauracji nie posiada żadnych specjalnych standardów związanych z produkcją lodu – owszem mają standardy związane z wodą pitną, jednak z samym lodem już nie. Zarząd Burger Kinga powiedział, że jest to dla nich świetna okazja, aby poprawić procedury szkoleniowe i zadbać o to, aby pracownicy ich przestrzegali. KFC wyrzuciło maszynki do lodu, w których znaleziono bakterie i przebadało wszystkie pozostałe.

Nie wiadomo, czy wyniki badań przeprowadzone w tych restauracjach w naszym kraju byłyby podobne. Uważajcie jednak następnym razem, kiedy zamówicie zimny napój w którejś z tych sieciówek.

Źródło: Business Insider

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze