4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

Bóle brzucha tego nastolatka okazały się być czymś naprawdę przerażającym

13 Sty 2016
MEDYCYNA
autor: Bartek Faryna

Narendra Kumar – bohater naszej historii – jest nastolatkiem (18 lat), który mieszka w Indiach w jednej z północnych prowincji. Po tym, jak przez długi czas cierpiał na poważne bóle brzucha, wymioty, a także spadek wagi zdecydował się w końcu udać do szpitala (Narayan Swaroop leżącego w Uttar Pradesh). Jak wielkie musiało być zdziwienie lekarza, kiedy okazało się, że przyczyną bólu brzucha był „zlepek” kości, włosów i zębów.

Owym zlepkiem był jego nigdy niewykształcony do końca brat bliźniak. W momencie wyciągnięcia tego „zlepka” mierzył on aż 20 centymetrów długości i ważył ponad 2,5 kilograma. Nie jest to jednak przypadek nieznany medycynie. Jest to tzw. „Fetus in fetu” (ang. dosłownie „płód w płodzie”). Ma on miejsce w trakcie ciąży bliźniaczej i polega na tym, że jeden z bliźniaczych płodów „otacza” i „wchłania” drugi.

IMG-20160106-WA0017

Wchłonięty płód później żyje i żywi się substancjami odżywczymi, które dostarcza krew drugiego z bliźniaków. Wchłonięty bliźniak najczęściej zostaje znaleziony w brzuchu gospodarza. Choć zdarzały się przypadki, kiedy znajdowano je w czaszce, a nawet między nogami.

Technicznie rzecz ujmując, ten „zlepek” był wciąż żywy i cały czas rósł żerując na swoim gospodarzu. Operacja usunięcia trwała aż 3 godziny. Według lekarzy, powodem dla którego „zlepek” przeżył aż tak długo w ciele chłopca, był fakt że rodzice nie mieli bladego pojęcia, że taka choroba w ogóle istnieje.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: IFLS

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze