4725 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
FAUNA I FLORA

„Chcieliśmy skosić trawę, ale na podwórku mamy dużego węża” – 2,5-metrowy pyton znaleziony pod Warszawą

12 Wrz 2017
FAUNA I FLORA
autor: Bartek Faryna

Włochy pod Warszawą – nazwa dzielnicy być może brzmi egzotycznie, jednak z tą prawdziwą egzotyką nie ma za wiele wspólnego. Życie na ogół biegnie tam spokojnie i leniwie – no, może z pewnymi wyjątkami. Kilka dni temu mieszkańcy jednej z posesji na ulicy Zdobniczej chcieli sobie skosić trawę, jako że jest to już praktycznie ostatni dzwonek przed nadejściem jesieni. Zabrali się do tego jak zwykle, jednak – ku ogromnemu ich zaskoczeniu – na swojej działce znaleźli coś bardzo nietypowego. Był to 2,5-metrowy pyton tygrysi.

Właściciele działki długo nie zwlekając zadzwonili na straż miejską. Powiadomili o swojej sytuacji i poprosili o pomoc. Na podany adres od razu skierowano strażników z warszawskiego Ekopatrolu. Po dotarciu na miejsce okazało się, że właściciele posesji nie zmyślali – na podwórku faktycznie znajdował się ogromny pyton. Oczywiście Polska nie jest środowiskiem naturalnym, gdzie żyją tego typu węże. Ten konkretny egzemplarz musiał po prostu komuś uciec ze źle zabezpieczonego terrarium.

Oczywiście wąż mógł również zostać wypuszczony celowo przez kogoś, kto po prostu chciał pozbyć się gada, bo nie odpowiadały mu już jego rozmiary. Wąż oczywiście nie osiągnął jeszcze pełni swojej długości. Pytony tygrysie przetrzymywane w niewoli w Polsce na ogół potrafią mierzyć nawet 5 metrów długości, z kolei te żyjące na wolności rosną nawet do 8 metrów.

Strażnicy przepytali wszystkich okolicznych mieszkańców, w celu ustalenia domu, z którego uciekło zwierze. Niestety wszelkie próby nie przyniosły żadnego skutku. Ostatecznie gad został zabrany do ośrodka CITES przy warszawskim ogrodzie zoologicznym.

Pasjonujesz się fauną i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: RMF

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze