4733 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Co o Europejczykach i Europie mówią autouzupełnienia z Google’a?

08 Lis 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Zapewne doskonale wiecie o tym, że wyszukiwarka Google stara nam się podpowiadać. Kiedy zaczynamy wpisywać nasze zapytanie w odpowiednim miejscu, już po chwili pojawia się masa sugestii. Zwykle wystarczą już dwa słowa z całego zdania, aby Google mógł prawidłowo odgadnąć z czym tym razem do niego przyszliśmy. Oczywiście to samo tyczy się wpisywania nazwy danego kraju. Ktoś wpadł więc na pomysł, aby sporządzić całą mapę sugestii – czyli tego co o Europie „sądzi” Google. Zapytania wpisywane były w języku angielskim.

Niektóre z widocznych poniżej podpowiedzi faktycznie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. No bo przecież Anglicy naprawdę chcą opuścić Unię Europejską, w Czechach nie używają euro, w Niemczech zakazali używania symboli nazistowskich, a na Islandii nie ma zbyt wielu drzew. Pojawia się jednak również sporo stereotypów. Według podpowiedzi Google na Litwie nienawidzą Polaków, Białorusini kochają Rosję, a na Ukrainie nienawidzą Rosjan.

O niektórych krajach Google niestety „wie” jedynie tyle, że takie państwo w ogóle istnieje. Mowa tutaj m.in. o Portugalii czy Mołdawii. Co jednak autouzupełnienia Google’a mówią o Polsce i o Polakach? Podobno „lubimy Trumpa”. Czy tak jest w rzeczywistości? Ciężko stwierdzić.

Zapoznajcie się jednak z całą resztą mapy. Wprawdzie jest ona w całości sporządzona w języku angielski, jednak słowa pojawiające się tam są na tyle łatwe, że każdy powinien zrozumieć. A nawet jeśli nie to zawsze można skorzystać z pomocy translatora.

Źródło: Polityka

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze