4782 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
TECHNOLOGIA

Co Polacy najczęściej wpisywali w wyszukiwarkę Google – czyli ranking najczęściej wyszukiwanych haseł 2016

15 Gru 2016
TECHNOLOGIA
autor: Bartek Faryna

Rok 2016 wprawdzie jeszcze nie dobiegł końca, to jednak firma Google – jak co roku – przygotowała wielkie podsumowanie. Poniżej możecie zobaczyć, jakie frazy były najczęściej wpisywane do wyszukiwarki przez Polaków. Całość podzielono na kilka kategorii. Mamy więc m.in. ludzi, filmy, wydarzenia oraz najczęściej zadawane pytania. Co ciekawe największą popularność zyskało hasło Euro 2016, choć całkiem często pojawiało się też Pokemon Go – co akurat nie powinno nikogo dziwić.

Poniżej znajduje się sama lista. Zachęcamy więc, aby rzucić na nią okiem:

pl

Jak jednak poszczególne kategorie w Polsce mają się do tych obecnych na świecie? No więc w kategorii Najbardziej zyskujące popularność zdecydowanie zabrakło u nas hasła iPhone 7, które w trendach światowych pojawiło się na drugim miejscu. U nas na próżno szukać też Donalda Trumpa – on jednak pojawił się w innej kategorii.

Jeśli chodzi o ludzi, to u nas listę zdominowali ci, którzy w roku 2016 zeszli z tego świata – nie licząc Trumpa. W kwestii wydarzeń jest bardzo podobnie. Nie ma tutaj dużych różnic. Euro 2016 zaowocowało również wzmożonym ruchem jeśli chodzi o piłkarzy reprezentacji. Oczywiście w tej kategorii niepodzielnie rządzi Robert Lewandowski, to jednak gdyby nie Euro, to na pewno Pazdan nie znalazłby się tak wysoko.

W kwestii filmów ty tylko dwa polskie tytuły pojawiły się na liście. Jest to Wołyń oraz Planeta Singli. Zarówno na świecie, jak i u nas wygrał zdecydowanie Deadpool. W kwestii pytań wygrywa zdecydowanie Pokemon Go. Można jednak zauważyć zarówno 500+, jak i Biedronkę.

Polska lista jest nieco bardziej uboga względem tej światowej, jako że na naszej niektórych kategorii po prostu nie ma. Możecie zresztą zobaczyć poniżej. Jeśli natomiast interesuje Was podobna lista sporządzona dla innych krajów na świecie, to zajrzyjcie sobie pod ten adres. Życzymy udanej zabawy.

swiat

Pasjonujesz się technologią i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Google

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze