4782 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
CHEMIA

Co się stanie, jeśli wylejemy kwas siarkowy na buty?

31 Sie 2016
CHEMIA
autor: Anna Borkowska

Czy zastanawialiście się kiedyś, co by się stało, gdybyście wylali kwas siarkowy na buty? Dzięki użytkownikowi YouTube’a o pseudonimie Let’s Melt This (LMT), możemy się przekonać na własne oczy, jakie szkody spowodowałoby zanurzenie w nim naszych ulubionych trampek – zobaczcie w zwolnionym tempie, jak kwas siarkowy rozpuszcza gąbkę oraz co się stanie, jeśli polejemy nim burgera z McDonald’sa.

Jeśli chcielibyście szybko zmienić kolor swoich butów, wystarczy, że wylejecie na nie trochę kwasu siarkowego. Oczywiście, Wasze buty zamienią się wtedy w zupełnie bezużyteczną papkę, ale jest to z pewnością prosty sposób na to, żeby w dosłownie kilka chwil zmienić ich kolor. Niestety, mimo zmiany koloru (w tym wypadku jasnobeżowy, płócienny but w kilka chwil zamienił się w egzemplarz w kolorze głębokiej purpury), Wasze buty z pewnością nie nadawałyby się już do użytku – wystarczy dosłownie kilka minut, aż kwas siarkowy zacznie rozpuszczać i odklejać od siebie poszczególne elementy buta, przez co dosłownie zacznie się on rozpadać.

Cały ten proces trwał nieco ponad 25 minut, ale wideo skrócono do niecałych 2 minut, dzięki czemu możemy zobaczyć wszystko szybciej.

Pamiętajcie – pod żadnym pozorem nie róbcie tego w domu.

Źródło: Gizmodo

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze