4737 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

Co takiego picie Coca-coli może zrobić z męskim penisem?

16 Lut 2017
MEDYCYNA
autor: Bartek Faryna

Wiemy już, że picie dużej ilości Coca-coli i innych napojów gazowanych, nie jest niczym dobrym dla naszego organizmu. Jednak badania z 2010 roku przeprowadzone przez naukowców z Copenhagen University Hospital, mogą jeszcze bardziej przekonać do tego, aby jednak dać sobie spokój z piciem słodzonych napojów gazowanych. Okazuje się bowiem, że mogą one być szczególnie niebezpieczne dla mężczyzn.

Naukowcy przebadali 2 500 mężczyzn, z czego część z nich była uzależniona od Coca-coli i innych napojów gazowanych, a część starała się unikać ich spożywania. Okazało się, że liczba plemników w tej pierwszej grupie, wynosiła zaledwie 35 milionów na każdy litr nasienia – zdrowa norma wynosi 56 milionów na litr.

Jak to jednak możliwe? Na samym początku uważano, że winę za to ponosi kofeina dodawana do napoju. Przeprowadzone w późniejszym czasie badania udowodniły jednak, że przyczyny należy szukać w zupełnie innym miejscu. Do dzisiaj naukowcy starają się odpowiedzieć na to pytanie, jednak bez wyraźnego skutku.

Wiele innych badań udowodniło, że picie napojów gazowanych może wpływać na męskie życie seksualne. Okazuje się, że faceci spożywające duże ilości Coca-coli miewają również problemy z erekcją. Tutaj po raz kolejny przyczyna nie jest do końca znana. Najbardziej popularna teoria mówi jednak, że winę za to może ponosić cukier dodawany do gazowanych napojów w ogromnych ilościach.

Według badaczy cukier oraz tłuszcz mogą negatywnie wpływać na naczynia krwionośne mieszczące się – między innymi – w penisie. Jeśli dojdzie do lekkiego nawet zatkania takiego naczynia, to mężczyzna może mieć poważne problemy z osiągnięciem erekcji.

To niestety wciąż są tylko teorie i wymagają one przeprowadzenia dużych badań, aby móc ustalić coś więcej.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: IFLS

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze