4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MÓZG

Co uprawianie seksu może mieć wspólnego z Twoją pracą? Okazuje się, że całkiem sporo

09 Mar 2017
MÓZG
autor: Bartek Faryna

Seks, seks, seks i jeszcze raz seks. W dzisiejszych czasach jest on obecny dosłownie wszędzie – od telewizji, przez literaturę, aż po internet. Niejednokrotnie pojawiał się on także na naszym portalu. Mogliście się z nim zetknąć przy okazji wpisu, w którym wymieniliśmy dla Was 23 naukowe fakty na temat seksu. Tym razem jednak postaramy się połączyć seks z pracą i zastanowić się, co mogą mieć wspólnego te dwa – mogłoby się wydawać – odległe tematy.

Jak udowodniły badania przeprowadzone na Oregon State University, regularny seks pomaga osiągnąć lepsze wyniki w pracy. Przebadali oni 159 pracowników, którzy ślub mieli już za sobą. Wyniki jasno pokazały, że pracownicy uprawiający seks w nocy przed przyjściem do biura, byli nie tylko znacznie bardziej produktywni, lecz także mieli po prostu znacznie lepszy humor. Tacy pracownicy byli również znacznie bardziej zadowoleni z pracy.

Naukowcy słusznie zauważyli jednak, że wszystkie te plusy nie muszą wcale wynikać bezpośrednio ze współżycia. Może tutaj chodzić równie dobrze o to, że w trakcie seksu spędzamy czas inaczej niż przed ekranem komputera czy telewizora. Nie sprawdzamy też maili i w ogóle nie myślimy o pracy. Dzięki temu zdecydowanie spada nasz poziom stresu.

Eksperci są zdania, że pozytywne skutki uprawiania seksu, mogą utrzymać się nawet przez 24 godziny po stosunku.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Telegraph

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze