4782 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
FAUNA I FLORA

Co znajduje się wewnątrz „grzechotki” węża grzechotnika? Ten facet postanowił się przekonać

08 Kwi 2017
FAUNA I FLORA
autor: Bartek Faryna

W serwisie YouTube jest taki pewien kanał, który zgromadził już ogromną rzeszę widzów. Daniel Markham wraz z synem zebrali już grubo ponad 4 miliony subskrypcji, a każdy ich film ogląda po kilkanaście milionów osób. Niektóre z ich najlepszych produkcji dochodzą nawet do niemal 70 milionów wyświetleń. Najlepszym przykładem takiego wideo jest to, które postanowiliśmy Wam dzisiaj pokazać.

W całym tym kanale chodzi o to, że ojciec wraz ze swoim synem, rozcinają różne rzeczy i sprawdzają, jak wyglądają one od środka. Pomysły na każdy następny odcinek, twórcy czerpią z komentarzy. Kilka osób zaproponowało, żeby w którymś z odcinków sprawdzono, co znajduje się wewnątrz ogona grzechotnika. Daniel nie czekał więc długo, tylko od razu zakupił zasuszony ogon węża na portalu aukcyjnym i przystąpił do pracy.

Grzechotnikowate zamieszkują tereny obydwu Ameryk oraz Azji. Najpopularniejszym przedtsawicielem jest grzechotnik teksański. To właśnie jego ogonem dysponują twórcy poniższego wideo. Oczywiście kojarzycie, jaki charakterystyczny dźwięk wydobywa z siebie ogon grzechotnika, kiedy gad nim trzęsie. Mogłoby więc wydawać się, że wewnątrz znajdują się jakieś kuleczki czy coś podobnego. Tak jednak nie jest. Co takiego znajduje się więc wewnątrz grzechotki gada? Zobaczcie sami.

Wideo niestety w całości jest w języku angielskim.

 

Widzimy więc, że wewnątrz ogona nie ma żadnych kuleczek. Grzechotka ta składa się po prostu z wielu twardych łusek, które są blisko siebie, ale nie są ze sobą połączone. To właśnie uderzanie o siebie tych „segmentów” wydaje taki charakterystyczny dźwięk. Wąż potrafi potrząsać swoim ogonem aż 50 razy na sekundę. Grzechotniki są również bardzo niebezpieczne. Niemal 75% ukąszeń kończy się śmiercią. Jedynym ratunkiem jest szybki podanie surowicy.

Pasjonujesz się fauną i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: What’s Inside? – YouTube

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze