4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
TECHNOLOGIA

Czy ciepło ludzkiego ciała wystarczy do naładowania przenośnego urządzenia?

20 Sty 2017
TECHNOLOGIA
autor: Anna Borkowska

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym czy ciało człowieka może być źródłem energii? Z pewnością nie. Brzmi to niedorzecznie i śmiesznie, jednak tylko takie rozważania prowadzą do przełomowych odkryć i do poznania nowych rozwiązań. W ten sposób rodzą się nowoczesne technologie.

Instytut Zaawansowanej Nauki i Technologii (KAIST) założony w 1971 roku, został stworzony w celu podniesienia poziomu wiedzy w zakresie technologii. Badacze tej placówki w ostatnim czasie znaleźli odpowiedź na postawione wyżej pytanie. Naukowcy szukali związku pomiędzy generowaniem elektryczności, a ciepłem, jakie emituje ludzkie ciało.

44777_01_korean-researchers-create-wearable-thermoelectric-generator-tech_full

Termoelektryczny generator prądu, bo o nim jest ten artykuł, jest niesamowicie cienki – ultracienki. Skoro cienki – to i bardzo elastyczny. Wydrukowany na specjalnej szklanej macie i przyklejony do ciała, pozwala czerpać energię poprzez bezpośredni kontakt z naszą skórą. Nowa technologia ma na przykład zasilać przenośne urządzenia typu telefony komórkowe, z którymi nasze ciało ma styczność. Gadżet ten jest 10 razy wydajniejszy od konkurencji.

Pomysły naukowców z KAIST się nie kończą. Wykorzystanie tej technologii może przynieść niesamowite korzyści w przypadku innych zastosowań. To futurystyczne i zarazem fizycznie realizowane podejście do techniki, z pewnością odniesie niesamowity sukces.

thermoelectric-generator-smartwatch

Pasjonujesz się technologią i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Newatlas

Zdjęcia: Newatlas, Pixabay

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze