4733 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

Czy marihuana może powodować impotencję? W końcu postawiono sprawę jasno

31 Paź 2017
MEDYCYNA
autor: Bartek Faryna

O marihuanie słyszy się sporo negatywnych rzeczy. A to człowiek robi się leniwy, a to popada w letarg, a to kompletnie traci wolę życia. Część z nich owszem może być prawdziwa w przypadku niektórych użytkowników. W końcu każdy z nas na daną substancję reaguje nieco inaczej. Czy jednak pogłoski dotyczące spadku sprawności seksualnej, a nawet impotencji mogą być wiązane z paleniem marihuany? Badania które zaprezentujemy dzisiaj powinny rzucić na tę sprawę nieco światła.

Sprawie nieco głębiej postanowił przyjrzeć się Michael Eisenberg – asystent profesora urologii na Uniwersytecie Stanford. Pogłoski dotyczące marihuany i jej związku z impotencją tak bardzo go zainteresowały, że wziął sprawy w swoje ręce i przejrzał dane pochodzące z ogromnej ankiety przeprowadzonej z 51 000 Amerykanów – 28 000 z nich to kobiety a 23 000 to mężczyźni.

Rezultaty były bardzo zaskakujące. Okazało się, że osoby palące marihuanę uprawiają średnio więcej seksu niż osoby, które nie palą. W jednym z pytań ankietowani mieli odpowiedzieć, czy w ciągu ostatnich 4 tygodni palili marihuanę. Następnie mieli odpowiedzieć ile razy w ciągu ostatnich czterech tygodni doszło u nich do zbliżenia fizycznego.

W przypadku kobiet niepalących średnia wynosiła 6 razy. W przypadku kobiet palących wynosiła ona już 7,1 raza. W przypadku mężczyzn niepalących średnia wynosiła 5,6 raza, a w przypadku mężczyzn palących wynosiła ona już 6,9 raza. Skoro w przypadku obydwojga płci różnice są aż tak duże, to musi być coś na rzeczy.

Oczywiście nie oznacza to od razu, że po marihuanie chce się więcej seksu czy coś takiego, jednak badania te dają solidne podstawy ku temu, aby bardziej zainteresować się tematem i przeprowadzić obszerny eksperyment.

Odpowiadając jednak na tytułowe pytanie – nie, marihuana z pewnością nie powoduje impotencji. BA! Podobno nawet podnosi ona libido, jednak jest to już temat na osobny wpis.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Business Insider

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze