4725 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Czy oni rzeczywiście lewitują? Jaki jest sekret ulicznych kuglarzy unoszących się nad ziemią?

15 Lip 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Nadszedł w końcu ten upragniony czas w roku – wakacje. Wiele osób urządza sobie teraz urlopy, młodzież ma wolne od szkoły, a na zewnątrz jest ciepło i słonecznie. Jest to więc najlepszy możliwy moment, aby gdzieś wyjechać i nieco odpocząć od trudów dnia codziennego. W każdym większym mieście na ulice wychodzą więc turyści, a wraz z turystami wychodzą ludzie, którzy chcą na nich zarobić. Nie mówimy tylko o sprzedawcach i właścicielach restauracji, lecz także o kuglarzach. No właśnie, tym ostatnim dzisiaj poświęcimy swoją uwagę, a konkretnie tym „lewitującym”.

Na pewno chociaż raz w życiu widzieliście kogoś takiego, kto w luźnym stroju „unosił się nad ziemią”, trzymając w wyciągniętej do przodu ręce laskę. Pewnie wtedy zastanawialiście się, jak on w ogóle mógł tego dokonać. No bo przecież ludzie nie mogą ot tak sobie lewitować. Nikt nie jest też na tyle silny, aby utrzymać cały ciężar swojego ciała na jednej ręce. O co więc tutaj chodzi? Tajemnica całej sztuczki jest banalnie prosta, a opiera się ona na metalowej konstrukcji, na której siedzi lewitujący jegomość. Zobaczcie zresztą sami.

Kij (czy pręt), na którym lewitujący trzyma rękę, wychodzi z podpory konstrukcji (zwykle przykrytej jakimś materiałem). Następnie wędruje przez obszerny rękaw do środka stroju, przechodzi tyłem i kończy się czymś, na czym można usiąść. To jednak nie wszystko. Użytkownik serwisu YouTube – settime2588 – złapał jednego z kuglarzy w trakcie rozkładania swojego sprzętu. Na poniższym wideo możecie podziwiać, jak przebiega cały proces krok po kroku.

Źródło: YouTube – settime2588

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze