4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
TECHNOLOGIA

Czy Państwo zablokuje Polakom dostęp do Facebooka? Jest to całkiem prawdopodobne

26 maja 2017
TECHNOLOGIA
autor: Bartek Faryna

W Polsce z Facebooka korzysta około 20 milionów osób. Wszyscy Ci ludzie mogą za jakiś czas poczuć się bardzo pokrzywdzeni. Ma to związek z ustawą hazardową, której niedawna nowelizacja ma pozwolić Państwu wydać nakaz blokowania poszczególnych witryn internetowych. Oczywiście strony będą blokowane przez dostawców. Jeśli któryś uchyli się od tego, to może spodziewać się dużych kar finansowych. O co jednak w tym wszystkim chodzi i dlaczego chcą zabrać nam Facebooka?

Na wstępie zaznaczymy, że istnieje jedynie takie prawdopodobieństwo. Nie jest powiedziane, że na 100% tak się stanie. Wracając jednak do samej nowelizacji ustawy. Zgodnie z jej przepisami powstała lista stron oferujących nielegalne gry hazardowe. Trafiają tam oczywiście strony proponujące tego typu rozrywkę, a nieposiadające odpowiednich koncesji. Kiedy nazwa danej domeny trafi na taką listę, dostawcy internetowi będą musieli ją u siebie zablokować.

Niestety podobny los może czekać Facebooka. Jeden z posłów partii Kukiz’15 zwrócił bowiem uwagę na kilka konkretnych gier, które znajdują się na portalu – mowa tutaj o Real Vegas, Slotomania i Vegas Stars Casino. Portal społecznościowy oferujący tego typu gry może naruszać postanowienia zawarto w ustawie. W tej chwili trwa ustalanie, czy Facebook rzeczywiście łamie pod tym względem prawo.

Niestety osoby odpowiedzialne za „badanie przypadku” uchylają się od konkretnych odpowiedzi, twierdząc tylko, że „trwają odpowiednie prace”. Czy jednak rzeczywiście możemy spodziewać się blokady Facebooka? Prawdopodobnie nie. Nawet jeśli wymienione wyżej gry w jakiś sposób naruszają prawo, na pewno uda się rozwiązać całą sprawę w inny sposób.

Pasjonujesz się technologią i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Money.pl

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze