4665 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

Czy pochwa rzeczywiście robi się coraz bardziej „luźna” im więcej seksu kobieta uprawia?

13 Kwi 2017
MEDYCYNA
autor: Bartek Faryna

Mimo upływu wielu lat, seks wciąż stanowi temat tabu w naszym kraju. Wprawdzie nie jest już tak, jak kiedyś jednak wciąż wiele osób unika podobnych tematów i czuje dziwny dyskomfort psychiczny, kiedy przeczyta gdzieś w mediach publicznych słowo „wagina”, „pochwa” czy „penis”. Nie są to przecież brzydkie słowa, a po prostu terminy, którymi zwykle określa się narządy płciowe u człowieka. Dziś poświęcimy całą naszą uwagę kobiecej pochwie. Połączymy to z pewnym mitem, który można często usłyszeć. Na pewno choć raz w życiu spotkaliście się z twierdzeniem, że często używana pochwa po czasie staje się nieco bardziej „luźna” – a już szczególnie po spotkaniu z dużym członkiem. Jak jednak wygląda to w rzeczywistości?

Tak naprawdę nie ma żadnych dowodów naukowcy sugerujących, że jakikolwiek stosunek seksualny może trwale rozciągnąć kobiecą pochwę. Nie zmieni się też jej kształt ani kolor. Niezależnie od tego, jak dużo seksu dana kobieta uprawia i jakim dużym „sprzętem” dysponuje jej partner lub partnerzy. Owszem wagina potrafi dostosowywać się do rozmiarów penisa i odpowiednio się rozciągać, jednak po zakończeniu stosunku zawsze wraca ona do normalnego stanu.

Do tego wszystkiego należy dodać jeszcze fakt, że anatomia pochwy jest bardzo mało znana nauce i w ogóle człowiekowi. Nie ma nawet jednego sposobu, aby scharakteryzować kształt kobiecej pochwy, bowiem każda z nich wygląda nieco inaczej. Kobieta wagina może mieć więc różny kształt, różny rozmiar i różny kolor. Najlepszym na to dowodem jest pewien nietypowy projekt: Great Wall Of Vagina (ang. wielka ściana wagin) autorstwa artysty o imieniu Jamie McCartney.

Stworzył on ścianę pełną odlewów gipsowych różnych wagin. Ich właścicielki to zarówno młode kobiety, jak i starsze babcie. Znalazły się tam również identyczne bliźniaczki oraz kobiety transpłciowe. Artysta twierdzi, że zrobił to wszystko, aby zwrócić uwagę na różnorodność kobiecych atrybutów. Zobaczcie zresztą sami.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Sari LockerJamie McCartney – YouTube, Oxford Journals

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze