4738 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
TECHNOLOGIA

Czy twój Messenger też podkreśla niektóre słowa? Zobaczcie dlaczego tak się dzieje

14 Sie 2017
TECHNOLOGIA
autor: Bartek Faryna

Większość z was posiada zapewne nowoczesne telefony komórkowe – tak zwane smartfony. Większość z was korzysta z nich zapewne każdego dnia. Większość z was również korzysta pewnie z aplikacji Facebook oraz z aplikacji Messenger. Jeśli tak to pewnie zauważyliście coś dziwnego, co pokazuje się ostatnimi czasy właśnie na Messengerze. Nie pojawia się to jednak tylko w wersji mobilnej lecz również w wersji na komputery. O czym mowa? Mowa o podkreślaniu niektórych słów.

Messenger podkreśla głównie dni tygodnia, jak zresztą widać na powyższym przykładzie. Pewnie czasem natkniecie się również na sytuacje, w których podkreślane są takie słowa, jak na przykład „nie” albo „dwa” czy też nawet „trzy”. Słowo „nie” jest podkreślane, ponieważ stanowi ono skrót od słowa niedziela. Liczby są natomiast podkreślane, ponieważ mają one pomóc w planowaniu. No właśnie, bo w tych całych podkreśleniach chodzi właśnie o planowanie.

Dzięki nowej funkcji programu Messenger będziemy mogli lepiej zaplanować nasz dzień. Oczywiście plany widoczne są dla wszystkich uczestników konwersacji. Wszyscy uczestnicy mogą również dodawać nowe plany. Nie ważne czy jest to rozmowa między dwoma osobami, czy może jest to tzw. „czat grupowy”. Jak jednak to działa? Wystarczy kliknąć na podkreślone słowo, a rozwinie nam się nowe okienko. To właśnie w nim możemy wpisać nazwę, lokalizację oraz datę czegoś, co chcemy zaplanować.

Wydarzenia możemy tworzyć jednak również po kliknięciu w opcje danej konwersacji. Działa to dokładnie tak samo, jak po kliknięciu na podkreślone słowo. Obsługa nowe funkcji jest bardzo prosta – zarówno w aplikacji mobilnej, jak i w przęglądarkowej wersji Messengera.

Jeśli więc następnym razem niektóre słowa zaczną wam się podkreślać, to nie denerwujcie się – to ma ułatwić wam życie.

Pasjonujesz się technologią i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Noizz

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze