4733 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Czym różni się Coca-cola zero od zwykłej Coca-coli? To wideo pokazuje to doskonale

07 Mar 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Któż z nas nie lubi słodkich napojów gazowanych, takich jak Coca-cola czy Pepsi. Pewnie znajdą się i tacy, jednak zdecydowana większość osób zapewne potwierdzi, że lubi co jakiś czas wypić sobie coś podobnego. Popularni producenci od długiego już czasu oferują nam także opcję bez cukru – dosładzaną słodzikami. Tak więc mamy tutaj na przykład Coca-colę zero. Twórca kanału w serwisie YouTube – Home Science – postanowił sprawdzić, jak dużo cukru znajdziemy zarówno w wersji zero, jak i w tej zwykłej.

Do eksperymentu użył on po 500 ml napoju z każdego rodzaju. Następnie odparowa wodę z każdego z nich i sprawdził, co tam mu po tym zostało. Filmik zdobył ogromną popularność na całym świecie. Wprawdzie pochodzi on z 2014 roku, to jednak od pewnego czasu zrobiło się o nim głośno w całej sieci. Na chwilę obecną ma on już aż ponad 15 milionów wyświetleń. Zobaczcie zresztą sami.

Należy jednak w tym wszystkim pamiętać, że czymś ten cukier musi być zastępowany. W przypadku Coca-coli zero jest to aspartam, który może być dla nas niebezpieczny. W organizmie człowieka aspartam przekształcany jest między innymi w metanol, a następnie w formaldehyd, który w 2004 roku został uznany za substancję rakotwórczą.

W tym miejscu warto przytoczyć również inne badania, według których picie napojów w wersji light, wcale nie pomaga schudnąć.

Źródło: Home Science – YouTube

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze