4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

Dlaczego kiedy dotykamy się wewnątrz pępka czujemy takie dziwne mrowienie?

22 Wrz 2017
MEDYCYNA
autor: Bartek Faryna

Czy wkładaliście sobie kiedykolwiek palec do pępka? Wiemy, że brzmi to może nieco dziwnie, jednak chyba każdy człowiek, wiedziony ciekawością, próbował sobie chociaż raz „pogrzebać w pępku”. Jeśli macie to doświadczenie za sobą, to zapewne doskonale kojarzycie uczucie temu towarzyszące. Coś na kształt dziwnego mrowienia i lekkiego bólu, któremu towarzyszy nagła potrzeba oddania moczu. Czy jednak zastanawialiście się, skąd to się w ogóle bierze?

Ma to swoje konkretne wyjaśnienie. Z pępka wychodzą pewne włókna, które kończą się w rdzeniu kręgowym. Są one odpowiedzialne m.in. za przekazywanie informacji z pęcherza moczowego i cewki moczowej do mózgu. Kiedy więc naciskamy na pępek, stymulujemy owe włókna, przez co do mózgu docierają błędne sygnały, powiadamiające go, że pęcherz jest pełny i wymaga wypróżnienia.

To uczucie mrowienia oraz potrzeby zrobienia siku, można wywołać tylko poprzez głębokie penetrowanie wnętrza pępka. Dotykanie jego zewnętrznych części nie jest takie skuteczne. Jeśli jeszcze nigdy w życiu tego nie robiliście, to śmiało spróbujcie teraz. Nie dokopcie się jednak zbyt głęboko, bo może to skończyć się skaleczeniami.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: IFLS

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze