4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
FAUNA I FLORA

Dlaczego koty tak chętnie wchodzą do wyklejonych na podłodze prostokątów? Czyli nowa moda w sieci

20 Kwi 2017
FAUNA I FLORA
autor: Bartek Faryna

Co jest najpopularniejsze w internecie? Oczywiście pornografia i koty. Dziś jednak nie będzie nic na temat filmów dla dorosłych, a całą swoją uwagę poświęcimy naszym czworonożnym pupilom. Pamiętacie jeszcze modę na straszenie kotów ogórkami? Tym razem mamy do czynienia z czymś podobnym, jednak zupełnie innym. Teraz właściciele nie straszą, lecz „robią dobrze” swoim kotom. O co chodzi? Na pewno widzieliście w sieci zdjęcia wyklejonych taśmą na podłodze czworoboków, w których wnętrzu siedzi dumny z siebie kot.

Jeśli jednak temat nie jest Wam znany, to postaramy się szybko go streścić. Na Instagramie, Facebooku, Twitterze i innych portalach niedawno zapanowała moda na tego typu zdjęcia. Każdy więc chce pochwalić się swoim kotem i jego umiejętnościami, więc powtarza to, co zobaczył w sieci. Efekt? Setki zdjęć kotów siedzących w prostokątach z taśmy klejącej. O co jednak w tym chodzi i dlaczego koty tak chętnie pakują się do środka dwuwymiarowej figury?

Mamy tutaj do czynienia z takim samych zachowaniem, jak w przypadku pudełek kartonowych. Nie jest żadną tajemnicą, że koty uwielbiają wchodzić od pudełek. Podobnie jest w przypadku wyklejonych taśmą prostokątów. Koty po prostu lubią wciskać się w niewielkie ograniczone powierzchnie, ponieważ czują się wtedy nieco bezpieczniej. Nie lubią być w pełnie odkryte i podatne na czyhające dookoła niebezpieczeństwo.

Niewielkie i ciasne powierzchnie mogą kotom również kojarzyć się z ciałem matki. Kocięta większość swojego czasu spędzają zbite w ciasnych grupach i przytulone do matki. Należy też pamiętać, że koty tworzą swoje gniazda – to zachowanie można zaobserwować u obydwu płci. Pudełka – te ze ścianami czy też te bez ścian, jak prostokąty wyklejone taśmą na podłodze – mogą w jakiś sposób kojarzyć im się właśnie z kocim gniazdem.

Pasjonujesz się fauną i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: IFLS

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze