4733 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
FAUNA I FLORA

Dlaczego psy w trakcie robienia kupy często patrzą swoim właścicielom prosto w oczy?

25 Paź 2017
FAUNA I FLORA
autor: Bartek Faryna

Zachowanie naszych czworonożnych przyjaciół często jest dla nas niezrozumiałe lub po prostu błędnie je interpretujemy. W ten sposób możemy nie tylko zepsuć nasze relacje z psem czy z kotem, lecz nawet narazić je na zbędne niebezpieczeństwo. Temat ten poruszany był już przez nas przy okazji wpisu dotyczącego przytulania psów. Właścicielom często wydaje się, że czworonogowi takie tulenie sprawia przyjemność, podczas gdy jest zupełnie odwrotnie. Dzisiaj będzie mniej przyjemnie, przyjrzymy się bowiem zachowaniu psów w trakcie robienia kupy.

Pewnie sami zdążyliście to już zauważyć – pies bardzo często patrzy prosto na swojego właściciela, kiedy „idzie na dwójkę”. O co tutaj jednak chodzi? Czy ma nam za złe, że nachodzimy go w tak krępującej sytuacji? Czy chce żebyśmy przestali na niego patrzeć? Nic z tych rzeczy. Psia logika jest nieco bardziej skomplikowana i nie możemy porównywać jej do naszej ludzkiej. Psy po prostu chcą czuć się bezpieczne w trakcie defekacji.

W trakcie robienia kupy zwierzęta są bardzo wrażliwe. Nie oznacza to jednak, że łatwo zranić ich uczucia, lecz po prostu są one podatne na potencjalny atak ze strony swoich naturalnych wrogów. Pozycja „wydalnicza” uniemożliwia szybką ucieczką. Musimy również zaznaczyć w tym miejscu, że psy traktują nas jako część swojego stada. Ufają więc, że w porę ostrzeżemy je o nadchodzącym niebezpieczeństwie za pomocą mowy ciała. Dlatego tak bardzo się w nas wpatrują.

Następnym razem możecie przeprowadzić mały eksperyment. Zacznijcie uciekać, kiedy wasz pies będzie na was patrzył w trakcie robienia kupy. Eksperci są zdania, że wasz pies na pewno szybko przerwie swoją defekację i zacznie uciekać razem z wami.

Pasjonujesz się fauną i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: iheartdogs

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze