4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Dlaczego tatuaże zostają na stałe, skoro cały czas zrzucamy z siebie tyle skóry?

15 Gru 2016
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Tatuaże. Ten temat jest przez nas dosyć często poruszany. W naszych poprzednich wpisach mogliście już m.in. zobaczyć, jak igła wbija się w ciało człowieka w bardzo dużym zbliżeniu. W kolejnym wpisie pokazaliśmy Wam, w jaki sposób usuwa się tatuaże z ludzkiej skóry. To jednak nie wszystko, opisywaliśmy bowiem również, jaki jest związek między liczbą tatuaży na ciele mężczyzny a stopniem jego agresywności. Dzisiaj wciąż pozostaniemy w tym klimacie i postaramy się dowiedzieć, dlaczego tatuaże pozostają na stałe, skoro przecież człowiek w trakcie swojego życia zrzuca z siebie tyle naskórka.

Wiemy doskonale, że tracimy około 30-40 tysięcy komórek skóry na minutę. Jeśli to zsumujemy, to wyjdzie nam nawet ponad milion dziennie. Dlaczego więc wraz z naskórkiem nie złuszcza się tatuaż? Odpowiedź jest bardzo prosta, i pewnie większość z Was spodziewała się właśnie takiej – barwnik wprowadzany jest po prostu nieco głębiej. Tatuowana jest więc ta warstwa skóry, która nie ulega złuszczeniu.

Wydaje nam się, że dużo lepiej ten temat przybliżą Wam twórcy kanału o nazwie TED-Ed w serwisie YouTube . Wideo posiada nawet napisy w polskiej wersji – wystarczy wybrać odpowiednią opcję w odtwarzaczu. Tymczasem zapraszamy Was na seans i życzymy mile spędzonego czasu.

Źródło: TED-Ed – YouTube

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze