4725 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Dlaczego w patyczkach od lizaków znajdują się takie małe dziurki?

03 maja 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Często wyjaśnienie najprostszych kwestii, z którymi mamy styczność niemal każdego dnia, może przysporzyć nam najwięcej kłopotów. W takich chwilach z pomocą staramy się przychodzić my. Bowiem na łamach naszego serwisu tego typu sprawy również staramy się wyjaśniać. Niedawno mogliście ot choćby natknąć się na tekst, w którym to tłumaczyliśmy, dlaczego nigdy w życiu nie widziałeś na żywo pisklęcia gołębia. Dziś zajmiemy się kolejnym lekkim tematem. Postaramy się bowiem odpowiedzieć na pytanie, dlaczego w patyczkach od lizaków znajduje się taka mała dziurka.

Wielu z Was mogła przyjść na myśl pewna ciekawa odpowiedź. Takie dziurki mogły przecież zostać umieszczone dokładnie z tych samych przyczyn, dla których robi się dziurki w zatyczkach od długopisu. Czyli po prostu po to, żeby dziecko, które połknie taki kawałek plastiku, nie udławiło się. Dzięki dziurkom może ono bowiem wciąż normalnie oddychać. Jeśli coś takiego przyszło Wam do głowy, to niestety byliście w błędzie. Przecież dziurki na obydwu końcach patyczka zapewniają odpowiedni przepływ powietrza.

Takie dziurki robi się tylko po to, aby lizak lepiej utrzymywał się na patyku i się z niego nie zsuwał. W trakcie procesu produkcji część słodkiego syropu wlewa się do dziurki i tam zasycha na twardą masę. Dzięki temu całość lepiej trzyma się patyczka. Ot, cała tajemnica.

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze