4725 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MÓZG

Dlaczego zbyt szeroki uśmiech jest „społecznym inwalidztwem”?

01 Lip 2017
MÓZG
autor: Bartek Faryna

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak w ogóle powinniśmy się uśmiechać? Każdy to robi w inny sposób. Jedni uśmiechają się szeroko, inni pokazują więcej zębów, a jeszcze inni tylko lekko unoszą kąciki ust. Oczywiście każdy może robić to tak, jak chce – nie o to jednak tutaj chodzi. Chodzi raczej o to, jak poszczególne rodzaje uśmiechów odbierane są przez społeczeństwo. Badacze z University of Minnesota postanowili się o tym przekonać. W tym celu zebrali 802 ochotników obojga płci i zaprezentowali im serię wygenerowanych komputerowo uśmiechów 3D.

Każdy uśmiech różnił się od siebie kątem nachylenia ust, widocznością zębów, szerokością uśmiechu oraz jego symetrią. Uczestnicy badania zostali poproszeni o ocenę każdego uśmiechu na podstawie jego efektywności; autentyczności; emocji, jakie przekazuje oraz tego czy uśmiech jest przyjemny. Zwycięski uśmiech łączył w sobie kilka cech. Zęby nie mogły być za bardzo odsłonięte oraz jego szerokość nie mogła być za mała i za duża. Natomiast najlepszy kąt nachylenia ust mieścił się gdzieś w granicy 13-17 stopni.

Jeśli więc następnym razem będziecie chcieli zdobyć czyjeś serce swoim uśmiechem, pamiętajcie o tym, aby łączył on w sobie tych kilka ważnych cech. Dzięki temu na pewno Wam się uda.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Telegraph

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze