4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Działko wodne vs miotacz ognia – kto wygra to starcie?

17 Mar 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Chyba każdy z Was doskonale wie czym jest miotacz ognia. Jest to broń, która – jak sama nazwa wskazuje – miota jęzorami ognia w przeciwników lub w coś, co po prostu chcemy podpalić. Zasada działania jest bardzo prosta. Przenośne miotacze ognia wyposażone są na ogół w butle z łatwopalnym paliwem oraz butlę z gazem, który powoduje wyrzut paliwa pod ciśnieniem. W okolicach lufy jest również zamontowane coś dające ogień, aby mogło dojść do podpalenia mieszanki.

Miotacz ognia o współczesnej budowie wprowadzili do uzbrojenia Niemcy w 1901 roku. Pierwszy raz na polu walki użyto go jednak 14 lat później przeciwko wojskom angielskim. Miotacze ognia – zarówno te montowane na czołgach (choć to dopiero od 1933 roku), jak i te przenośne – były powszechnie używane przez wojska wszystkich stron konfliktu podczas drugiej wojny światowej. Dość już jednak tej teorii. Przejdźmy więc do dzisiejszego tematu.

Ktoś postanowił przekonać się, co ma większe szanse w starciu – miotacz ognia czy działko wodne. Oczywiście eksperyment przeprowadzony został w Rosji. Ciekawi jesteście jego efektów? W takim razie rzućcie okiem na poniższe wideo.

Źródło: TopFiveAmazing – YouTube

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze