4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
FAUNA I FLORA

Farmer znalazł nienaturalnie duże jajo złożone przez kurę – nie mógł uwierzyć, co było w środku

16 Wrz 2017
FAUNA I FLORA
autor: Bartek Faryna

Pewien farmer z Teksasu podzielił się ostatnio w sieci dziwnym nagraniem. Możemy na nim podziwiać, jak mężczyzna rozbija niezwykłych rozmiarów kurze jajo. Coś takiego wprawdzie nie zdarza się zbyt często, to jednak sam farmer twierdzi, że nie jest to pierwsze takie gigantyczne jajo, jakie udało mu się znaleźć na swoim gospodarstwie. Podobno dumną „producentką” każdego jednego jest kura o imieniu Gertrude.

Film został udostępniony bardzo wiele razy, można o nim już śmiało mówić, że stał się „viralem”. W sieci aż wrze od komentarzy i prób wyjaśnień tego, co można oglądać na filmiku. Nie będziemy was jednak trzymać dłużej w niepewności i zaprezentujemy samo wideo. Wyjaśnienie znajdziecie pod spodem

Co się jednak tutaj dzieje? Jajko wewnątrz jajka? Za całą sprawą stoją skurcze antyperystaltyczne. Dzieje się tak kiedy jajko jest formowane w jajowodzie kury, a kolejne jajo jest uwalniane zbyt szybko, powodując skurcz, który popycha wcześniejsze jajko do tyłu. Dzieje się to niezwykle rzadko, jednak nie jest niemożliwe. W sieci da się znaleźć jeszcze wiele filmików tego typu, gdzie ich twórcy znajdują jajko w jajku.

Niezwykłe, prawda?

Pasjonujesz się fauną i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: IFLS

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze