4675 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Fotografował ludzi po 1,2 i 3 kieliszkach wina. Zobaczcie, jakie zmiany zachodziły w tym czasie

02 Lut 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Wszelakie ciekawe projekty fotograficzne to coś, czym zawsze mamy ochotę się z Wami podzielić. Dlatego na łamach naszego serwisu mogliście już zobaczyć, jak skończyło się fotografowanie nieznajomych w rosyjskim metrze, aby później odszukać ich na portalu społecznościowym. Mogliście również przekonać się, dlaczego lepiej nie robić sobie zdjęć portretowych za pomocą aparatu znajdującego się w smartfonie.

Dzisiaj jednak przyjrzymy się bliżej projektowi Marcosa Alberti’ego. Fotograf chciał udowodnić, jak bardzo zmienia się zarówno twarz jak i ogólne zachowanie człowieka, po wypiciu kilku kieliszków wina. Fotografował on więc swoje „ofiary” na trzeźwo, po 1, po 2 oraz po 3 kieliszkach wina.

Marcos stwierdził, że zna bardzo ciekawe powiedzenia dotyczące wina i jego spożywania. Mówi ono, że „pierwszy kieliszek jest do obiadu, drugi kieliszek jest do miłości, a trzeci kieliszek jest żeby zrobić sobie krzywdę”. Sam chciał więc przekonać się, ile owo powiedzonko zawiera w sobie prawdy. W tym celu przez sześć nocy z rzędu fotografował on znajomych w swoim studio w Sao Paulo (Brazylia) oraz poił ich winem.

alberti52-jpg-crop-original-original

Fotograf twierdzi, że zachowanie ludzi bardzo się zmieniało z każdym kolejnym kieliszkiem. Nie tylko inaczej zachowywali się oni wobec niego, lecz także byli zupełnie inni przed obiektywem aparatu. Marcos na początku sądził, że jest to raczej coś negatywnego.

alberti43-jpg-crop-original-original

alberti01-jpg-crop-original-original

alberti49-jpg-crop-original-original

Po czasie jednak zauważył, że może zbyt chłodno podchodził do tego wszystkiego. Na koniec eksperymentu stwierdził ostatecznie, że picie wina to jednak świetny sposób na spędzanie czasu ze znajomymi. Oczywiście tylko wtedy, kiedy znajdujemy się w odpowiednim dla siebie miejscu i w otoczeniu odpowiednich dla siebie ludzi.

alberti47-jpg-crop-original-original

alberti46-jpg-crop-original-original

alberti27-jpg-crop-original-original

alberti18-jpg-crop-original-original

alberti16-jpg-crop-original-original

Jeśli natomiast zastanawiacie się, jak dokładnie alkohol wpływa na organizm człowieka, to zerknijcie do jednego z naszych poprzednich wpisów, w którym wszystko szczegółowo opisaliśmy.

Źródło: Marcos Alberti

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze