4725 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MÓZG

Gdzie mieszkają najbardziej inteligentni ludzie? Zobaczcie najnowszy ranking 25 państw

20 Cze 2017
MÓZG
autor: Bartek Faryna

Każdy lubi być w czymś najlepszy. Ego każdego człowieka wymaga od czasu do czasu małego zastrzyku pewności siebie. Oczywiście nie my sami musimy być w czymś najlepsi – wystarczy przecież, że nasz kraj (lub nawet pojedynczy mieszkaniec naszego kraju) jest w czymś mistrzem, wtedy my sami również możemy śmiało czuć się dumni. Dzisiaj niestety nie damy Wam powodów do dumy, ponieważ Polska nie znalazła się na zaszczytnym pierwszym miejscu. Nie jesteśmy jednak również ostatni, dlatego tez nie ma powodów do wstydu. O czym jednak mowa? O inteligencji.

Statistic Brain Research Institute – międzynarodowa agencja statystyczna – postanowiła sporządzić raport. Miało w nim znajdować się 25 państw. Kraje te miały być poukładane odpowiednio od tego, w którym mieszkają najmniej inteligentni ludzie, do tego w którym mieszkają ludzie najbardziej inteligentni. Raport sporządzono na podstawie zestawienia przeciętnych wyników testów IQ ze wszystkich 25 krajów. W tabelce poniżej podano kolejne miejsca, kraje oraz IQ.

Widzimy więc, że umieszczono nas na 16 miejscu. Widzimy również, że w tym zestawieniu wyraźnie przodują kraje azjatyckie. Nie ma więc chyba się czego wstydzić.

Źródło: Statistic Brain

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze