4725 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
TECHNOLOGIA

Google AutoDraw automatycznie przerobi Twój okropny rysunek w coś ładnego – przetestujcie sami

21 Kwi 2017
TECHNOLOGIA
autor: Bartek Faryna

Google od czasu do czasu wprowadza w życie naprawdę fajne pomysły. Niektóre z nich potrafią nie tylko uczyć, ale także niesamowicie bawić. Dziś chcemy zaprezentować Wam dwie nowe aplikacje, dzięki którym możecie spędzić bardzo miło czas. Pierwszą z nich jest AutoDraw a druga to QuichDraw. Obydwie oczywiście – jak same nazwy wskazują – mają wiele wspólnego z rysowaniem. O co jednak konkretnie w nich chodzi i dlaczego są takie fajne? Najlepiej przekonajcie się sami klikając w linki umieszczone przez nas powyżej. My jednak zapraszamy do krótkiego wyjaśnienia „z czym to się je”.

Zacznijmy może od QuickDraw. Jest to świetna aplikacja oparta na uczącej się sieci neuronalnej. Zrobiona została na zasadzie gry. Rysujemy to co podyktuje nam komputer, a aplikacja musi odgadnąć co to jest. Oczywiście uczy się ona na podstawie tego, co rysowali gracze przed nami. Sami szczerze musimy przyznać, że bawiliśmy się naprawdę bardzo dobrze grając w „kalambury z komputerem”.

Drugą aplikacją jest AutoDraw. Jest to świetne narzędzie dla wszystkich, którzy nie do końca radzą sobie z rysowaniem. Wystarczy więc, że narysujemy coś, a aplikacja wyświetli nam na górze cały rząd podpowiedzi, czym według niej może być nasz rysunek. Kiedy klikniemy w któreś z wielu okienek na górze, nasz rysunek automatycznie zmieni się w to w co po prostu kliknęliśmy. Grafika tytułowa oraz pozostałe grafiki z dzisiejszego wpisu pochodzą właśnie z tej aplikacji.

Pasjonujesz się technologią i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: BoredPanda

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze