4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

Ile lat miała najmłodsza matka w historii medycyny? Przygotujcie się na spory szok

11 Cze 2017
MEDYCYNA
autor: Bartek Faryna

Dopiero niedawno informowaliśmy Was o nowym rekordzie pobitym w naszym kraju. Ustanowił go Pan Andrzej, który został najstarszym ojcem w Polsce. Pan Andrzej obchodził niedawno swoje 81 urodziny, a w kwietniu tego roku urodził mu się synek. Innym razem z kolei pisaliśmy dla Was o niezwykłym przypadku 61-latki, która urodziła dziecko metodą naturalną. Jest ona absolutną rekordzistką w tej dziedzinie. Tym razem pójdziemy jednak w drugą stronę i sprawdzimy wiek najmłodszej matki na świecie (w historii medycyny). Jesteście gotowi? Może to być dla Was niemałym szokiem.

Naszą dzisiejszą bohaterką jest więc Lina Medina. Urodziła się w 1933 roku w małej miejscowości w regionie Huancavelica w Peru. Miała zaledwie 5  lat, 7 miesięcy i 21 dni, kiedy sama musiała wydać na świat nowe życie. Wzrok Was nie myli. Dziewczynka miała zaledwie 5 lat. Czy to w ogóle możliwe? Z medycznego punktu widzenia oczywiście nie, jednak są na tym świecie rzeczy, które zdarzają się wbrew wszelkim prawom natury. Dziewczynka podobno miała już regularną miesiączkę od 3 roku życia. Oczywiście pierwsze co przyjdzie na myśl każdemu, kto czyta takie rewelacje: „to pewnie jest jakiś fejk!”. Źródła jednak podają zupełnie inne informacje. Najbardziej wiarygodnym z nich jest dr Gerardo Lozada – lekarz prowadzący. Zacznijmy jednak od samego początku.

Kiedy ojciec dziewczynki zauważył, że jej brzuch zaczyna nienaturalnie rosnąć, zaprowadził ją do szamanów wioski. Ci z kolei stwierdzili, że w brzuchu dziewczynki prawdopodobnie rozwija się jakiś guz, trzeba więc koniecznie zaprowadzić ją do szpitala, aby tam udzielono jej odpowiedniej pomocy. Lina została więc zaprowadzona do placówki w pobliskim miasteczku Pisco. wyobraźcie sobie jak wielkie musiało być zdziwienie specjalistów, kiedy okazało się, że dziewczynka jest w ciąży. Było ono tak wielkie, że lekarz prowadzący musiał udać się do szpitala mieszczącego się w stolicy kraju, aby się po prostu upewnić.

Tam też przeprowadzono cesarskie cięcie. Dziewczynka urodziła zdrowego chłopca, który ważył 2,7 kg. Został on nazwany na cześć dr Lozada – czyli po prostu Gerardo. Chłopiec do 10 roku życia był przekonany, że jest synem starszej siostry Liny.

Jeśli chodzi o ojca chłopca to do samego końca ta kwestia pozostała tajemnicą, której nie udało się rozwiązać. Pierwsze oskarżenie zostało oczywiście skierowane w stronę ojca dziewczynki. Jednak z braku odpowiednich dowodów mężczyzna został oczyszczony z zarzutów. W otoczeniu Liny było jeszcze bowiem kilku mężczyzn, którzy mogli z nią współżyć i mieli odpowiednie warunki.

Gerardo Medina – syn Liny – zmarł w 1979 roku (w wieku 40 lat) na rzadką chorobę szpiku kostnego. Jego śmierci nie można było w jakikolwiek sposób powiązać z wiekiem jego matki, w chwili kiedy przyszedł na świat. Sama bohaterka wpisu w późniejszym życiu wyszła za mąż, a w wieku 39 lat urodziła kolejne w pełni zdrowe dziecko.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Medical Futurist

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze