4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Jak wygląda ucieczka z Korei Północnej? Do sieci wyciekło wstrząsające nagranie

24 Lis 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Ostatnimi czasy Korea Północna dość często gości na łamach naszej strony. Dopiero kilka dni temu pisaliśmy dla was o przerażającym znalezisku, jakiego dokonał lekarz operujący pewnego uciekiniera z tego wrogiego kraju. Ujawniło to straszną prawdę o Korei Północnej i warunkach życia, jakie tam panują. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na dezercję lub po prostu przekroczenie granicy, aby tylko trafić do nieco lepszego świata. Prób jednak najczęściej podejmują się żołnierze stacjonujący gdzieś blisko granicy z Koreą Południową. Takim właśnie dezerterem był zarówno bohater naszej poprzedniej historii, jak i tej której przyjrzymy się dzisiaj.

Kamery zarejestrowały szalony pościg za uciekinierem. Byli koledzy dezertera nie szczędzili amunicji, za wszelką cenę starając się powstrzymać kolegę od przekroczenia granicy. Na początku mężczyzna uciekał pojazdem wojskowym, niestety po czasie zmuszony był przerzucić się na swoje własne nogi. Według raportu tylko dwie kule celnie trafiły w ciało uciekiniera. Na szczęście żołnierze z Korei Południowej w porę zareagowali i przeciągnęli nieprzytomnego mężczyznę na swoją stronę, udzielając mu odpowiedniej pomocy medycznej.

Całe zdarzenie miało miejsce w południowej części Panmundżom, w odległości ok. 50 metrów od linii demarkacyjnej. Życiu dezertera na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo, został on bowiem raniony w nogę i w rękę. Tymczasem zobaczcie wideo z tego szalonego pościgu.

Całkiem możliwe, że wideo wkrótce będzie niedostępne. Dajcie nam wtedy znać poniżej w komentarzu, postaramy się znaleźć nowe źródło.

Źródło: Guardian News – YouTube

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze