4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Jak wyglądają nogi kolarza po 16 etapach Tour de France? Zdjęcie Pawła Poljańskiego wywołało furorę w sieci

19 Lip 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Internet rządzi się własnymi prawami. Nigdy nie wiadomo, co stanie się tzw. „viralem”, a co przejdzie bez większego echa. Najlepszym tego przykładem jest ostatni hit list przebojów na całym świecie „Despacito”. Wszyscy go nie cierpią, a jednak ktoś tego słucha i głosuje. Innym dobrym przykładem jest filmik, na którym pewien „jutuber” rozgrzewa do czerwoności kuchenny nóż i przecina nim różne przedmioty. Liczba jego wyświetleń jest naprawdę oszałamiająca. Przejdźmy jednak do naszego dzisiejszego tematu, czyli wpisu polskiego kolarza, Pawła Poljańskiego, w którym pochwalił się na Instagramie swoimi nogami.

Zdjęcie zdobyło już mnóstwo polubień, komentarzy oraz uznania fanów. Jego opis brzmiał: „After sixteen stages I think my legs look little tired” (ang. po szesnastu etapach myślę, że moje nogi wyglądają na zmęczone). Warto w tym miejscu dodać, że suma km wszystkich 16 dotychczasowych etapów wynosi aż 2823,5 – nie wspominając już o przewyższeniach, jakim musieli stawić czoła kolarze. Owe 16 etapów zostało ukończone w 18 dni (2 dni odpoczynku + 16 dni jazdy). Przejdźmy jednak do samego wpisu Pawła.

After sixteen stages I think my legs look little tired 😬 #tourdefrance

A post shared by Paweł Poljański (@p.poljanski) on


Do zakończenia wyścigu pozostało jeszcze 5 etapów, które łącznie składają się z 709 kilometrów. Po 16 etapie liderem klasyfikacji jest Brytyjczyk Chris Froome. Spośród Polaków najwyższe miejsce zajmuje Michał Kwiatkowski (63.). Paweł Poljański jest 75., Maciej Bodnar zajmuje 113. pozycję.

Źródło: Instagram

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze