4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Jakie imiona polscy rodzice nadwali swoim dzieciom najczęściej w 2016 roku? Zobaczcie ranking

01 Cze 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Wybór imienia dla swojego dziecka zawsze wiąże się ze sporymi emocjami. W końcu jest to coś, co zostaje z nami na całe życie. Raczej rzadko zdarza się, żeby ktoś decydował się na urzędową zmianę imienia. Rodzice na ogół mają swoje typy jeszcze na długo przed narodzinami pociechy. Czasem są w tej kwestii zgodni, czasem dochodzi nawet do kłótni spowodowanych różnicą zdań. Imię dla dziecka w końcu jednak trzeba wybrać. Najlepiej jednak wybrać tak, żeby nie stanowiło ono powodów do wyśmiewania go w późniejszym życiu, o czym wielu rodziców niestety zapomina.

I tak mamy „Brajanów”, „Karyny”, „Dżesiki” i wiele innych tworów, które przypłynęły do nas z USA. Najgorsze jest jednak to, że rodzice często zmieniają oryginalną pisownię imienia tak, aby nieco bardziej je spolszczyć.

Powróćmy jednak do naszego bieżącego tematu i sprawdźmy, jakie imiona nasi rodacy nadawali swoim pociechom najczęściej w minionym roku 2016. Ministerstwo cyfryzacji – jak co roku – przygotowało odpowiedni ranking. Zaprezentujemy Wam więc najczęściej wybierane imiona męskie oraz żeńskie. Zestawienie zostało przygotowane na podstawie danych zgromadzonych w rejestrze PESEL. Liczby obok to oczywiście łączna liczba nadań konkretnego imienia w całym kraju w roku 2016.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze