4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Jej słuchawki dosłownie eksplodowały w samolocie. Australijka ma spaloną twarz i włosy…

16 Mar 2017
ŚRODOWISKO
autor: Anna Borkowska

Najpierw światowe media donosiły o wybuchających hoverboardach. Później były telefony komórkowe Samsung Galaxy Note 7. Okazuje się, że nie tylko smartfony mogą stać się zagrożeniem ze względu na wadliwe baterie…

Pewna Australijka na długo zapamięta swój lot z Pekinu do rodzinnego Melbourne. W trakcie podróży, w jej uszach eksplodowały słuchawki bezprzewodowe. Jak właściwie do tego doszło?

Australijka postanowiła umilić sobie długi lot i posłuchać muzyki na słuchawkach zasilanych bateriami litowo-jonowymi. W trakcie lotu dziewczyna zasnęła. Niespełna dwie godziny po starcie, ze sprzętu zaczął wydobywać się dym. Po chwili słuchawki dosłownie eksplodowały i zajęły się ogniem. Zdjęcia ukazujące osmoloną twarz młodej kobiety obiegły cały świat.

Do zdarzenia doszło 19 lutego 2017 roku, ale poinformowano o nim dopiero 14 marca. W trakcie lotu, Australijka zasnęła, gdy nagle wybudził ją odgłos wybuchu i poczuła pieczenie na twarzy. Po chwili zorientowała się, że jej słuchawki zajęły się ogniem.

„Kiedy chciałam się odwrócić, poczułam pieczenie na twarzy. Chwyciłam za nią, co spowodowało, że słuchawki spadły mi na szyję. Wciąż czułam pieczenie, więc zerwałam je i rzuciłam na podłogę. Iskrzyły się i wydobywał się z nich niewielki ogień. Stewardzi umieścili je w wiadrze z tyłu samolotu”

– wyznała.

byhn0rxujrfttxew8c1m

Dzięki szybkiej reakcji stewardów, udało się ugasić ogień i ochronić dziewczynę przed poważniejszymi obrażeniami. Swąd unoszącego się w powietrzu dymu dał się jednak we znaki innym pasażerom, którzy kasłali przez resztę lotu.

„Smród stopionego plastiku i spalonych włosów był nie do zniesienia”

– powiedziała jedna z pasażerek.

Opublikowane w sieci zdjęcia ukazują, jak dziewczyna ma spalone włosy i brwi, osmoloną i poparzoną połowę twarzy oraz poparzoną dłoń. Mimo iż jej życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo, historia ta mogła zakończyć się o wiele gorzej. Kobieta nie została pociągnięta do odpowiedzialności za swój czyn.

Incydent skłonił Australijskie Biuro Bezpieczeństwa Transportu do wydania ostrzeżenia przed używaniem niedozwolonych i potencjalnie niebezpiecznych urządzeń na pokładach samolotów. Nie wiadomo, jaka firma wyprodukowała przedmiot.

headphones_burn_3

Źródło: News

Zdjęcia: News

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze