4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

Jest coś, co dzieje się z kobietami po seksie, lecz nikt o tym nie mówi

04 Sty 2016
MEDYCYNA
autor: Bartek Faryna

Seks jest inny dla kobiet i mężczyzn. Pomijając już kwestie techniczne, to po prostu nieco inaczej go odczuwamy. Kobiecy orgazm jest dłuższy, męski krótszy; kobiety szybciej przestają być dziewicami, niż mężczyźni itd. O ciekawostkach na temat seksu już dla Was pisaliśmy – przeczytacie o nich tutaj – nie będziemy więc powielać tematu. Jest jeszcze jedna kwestia, która różni seks z perspektywy kobiety od seksu z perspektywy mężczyzny – jednak niewiele osób o niej mówi.

Pomijając już rozczarowanie i żałowanie tego, co właśnie się zrobiło, wiele kobiet doświadcza symptomów depresji po zbliżeniu seksualnym. Nie jest to jednak spowodowane tym, że ich partner okazał się kiepskim kochankiem.

Według badań opublikowanych na łamach dziennika naukowego Journal of Sexual Medicine, aż 46% kobiet (w wieku studenckim) doświadczyło przynajmniej raz w swoim życiu symptomów tzw. PCD (ang. post-coital dysphoria – zaburzenia nastroju po stosunku seksualnym). Wygląda więc na to, że całkiem spory procent dojrzałych fizycznie kobiet odczuwa po seksie niepokój, poczucie melancholii i depresji, płaczliwość, a nawet napady agresji. Badania także wykazały, że nie ma żadnego wyraźnego związku między PCD a bliskością, czy stażem, danej relacji.

Co ciekawe aż 5% kobiet wyznało, że zdarzyło im się doświadczyć objawów PCD aż kilkukrotnie w ciągu ostatniego miesiąca. Badacze z Queensland Institute of Technology ustalili, że ma to związek z intensywnymi przemianami hormonalnymi, które następują w ciele kobiety w trakcie orgazmu.

Panowie, jeśli więc zdarzy Wam się sytuacja, kiedy Wasza dziewczyna będzie smutna po zbliżeniu, to wcale nie musi od razu oznaczać, że zrobiliście coś źle – kobiety po prostu tak mają.

Pasjonujesz się medycyną i nauką o człowieku i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: The Telegraph

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze