4733 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Kamera GoPro została pochłonięta przez lawę i przetrwała, aby pokazać wam to

12 Lis 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Kamery GoPro już niejednokrotnie zadziwiały swoją wytrzymałością. Używa się ich prawie do wszystkiego. Na łamach naszego portalu mogliście już zobaczyć wideo ze zrzucania kamerki z kosmosu czy nawet pożerania jej przez rekina. Jednak najciekawszy film nagrany z użyciem tego sprzętu udało się zarejestrować wiewiórce, która ukradła kamerkę pewnemu vlogerowi. Zwierze odbyło niezwykły rajd, rejestrując wszystko w pamięci wewnętrznej urządzenia. Trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę niesamowicie. Dzisiaj po raz kolejny spróbujemy zaskoczyć was wytrzymałością GoPro. Tym razem urządzenie oparło się działaniu lawy.

Całe zdarzenie miało miejsce na Hawajach. Erik Storm umieścił swoją kamerkę w niewielkiej szczelinie, aby złapać lepsze ujęcie płynącej rzeki. Niestety lawa szybko wydostała się ze swojego koryta, pochłaniając kamerkę niemal w całości. Na szczęście urządzenie było w specjalnym ochronnym etui, które okazało się nad wyraz wytrzymałe. Rzeka lawy nie skonsumowała urządzenia w całości, więc część kamery wystawała na powierzchnię tak, że w łatwy sposób można było ją wyciągnąć – oczywiście użyto do tego specjalnych narzędzi.

Kiedy w końcu dało się wydostać urządzenie z etui okazało się, że kamera wciąż nagrywała, nawet wtedy kiedy była pochłaniana przez rzekę lawy. Na szczęście karta SD, znajdująca się w środku, przetrwała nietknięta. To właśnie dzięki temu możecie oglądać to, co zamieszczamy poniżej. Życzymy udanego seansu.

Źródło: PetaPixel – YouTube

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze