4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
TECHNOLOGIA

Każde z tych logo ma swoje ukryte znaczenie. Możecie się nieźle zdziwić

08 Kwi 2017
TECHNOLOGIA
autor: Bartek Faryna

Robicie zakupy, idziecie do jednego z popularnych w Polsce marketów. Robicie to każdego dnia. Dzień w dzień przechodzicie pod tym samym szyldem, zawierającym to samo logo, na które tak naprawdę nigdy nie zwracaliście uwagi. Kupujecie te same produkty, których logo również może mieć swoje „drugie dno” i tutaj również nie zwracacie uwagi. Czy zdajecie sobie sprawę z tego, jak wiele takich „smaczków” umyka Wam każdego dnia? Na szczęście w tym miejscu z pomocą przychodzimy my.

Część z tych firm zapewne doskonale kojarzycie, o części z nich pewnie nigdy w życiu nie słyszeliście. Nie zmienia to jednak faktu, że o takich również warto tutaj wspomnieć. Zapraszamy Was więc do zapoznania się z naszym małym zestawieniem.

1. FedEx

Na pierwszy ogień leci firma FedEx. Jest to amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się przewozem przesyłek i logistyką. Od dobrych kilku lat świadczą oni swoje usługi również w granicach naszego kraju. Co jednak z ich logo? Niektórzy nie dostrzegają tego, że pomiędzy literką E oraz x znajduje się strzałka. Ma ona symbolizować to, z czego FedEx stara się słynąć: kierunek, szybkość i precyzję.

2. Sony Vaio

Obydwie części logo Vaio to dwa różne sygnały. Pierwsze dwie litery symbolizują sygnał analogowy, podczas gdy dwie kolejne to „0” oraz „1”, co symbolizuje sygnał cyfrowy. Ma to odzwierciedlać historię ewolucji technologii.

3. Amazon

Amazon to amerykańskie przedsiębiorstwo handlowe, mające już za sobą ładnych kilka lat w branży. Dla niektórych strzałka na dole może symbolizować uśmiech, dla innych szybkość dostawy towarów, a jeszcze inni mogą zauważyć prawdziwe znaczenie tego logo. Strzałka wychodzi od A i zmierza do Z. Oznacza to po prostu tyle, że możecie u nich znaleźć wszystko „od a do z”.

4. Toblerone

Kojarzycie firmę produkującą jedną z najlepszych czekolad na świecie? To właśnie Toblerone ze Szwajcarii. W logo marki znajduje się Matterhorn – jeden ze szczytów alpejskich. Logo to zawiera w sobie jednak jeszcze jeden ukryty szczegół. Jeśli przyjrzycie się bliżej, to oprócz góry zauważycie tam także sylwetkę niedźwiedzia.W nazwie przemycono również miejsce powstania firmy, czyli Berno w Szwajcarii.

5. Toyota

Słynny producent samochodów. Czy jednak zastanawialiście się kiedyś co oznacza jego logo? Wydaje nam się, że powyższe wyjaśnienie powinno w zupełności wystarczyć.

6. Picasa

Picasa to program do przechowywania i zarządzania swoją kolekcją zdjęć. Co jednak oznacza jego logo? Zewnętrzna kolorowa część to oczywiście migawka aparatu. Wewnętrzna biała część symbolizuje dom. Odnosi się to zresztą do samej nazwy. Pic – jak zdjęcie; oraz casa – jak dom. Program miał być bowiem „domem dla Twoich zdjęć”. No właśnie miał, ponieważ jakiś czas temu Google zrezygnowało z dłuższego rozwijania Picasy  i postanowiło skupić się na jednej usłudze przechowywania zdjęć – Zdjęcia Google.

7. Wikipedia

Na logo Wikipedii widnieje kula składająca się z puzzli. Każda jej część posiada również jakiś znaczek. Ma to symbolizować wielojęzyczność serwisu. Podobnie jak łacińska literka W, która również znajduje się w logo, inne glify mają symbolizować coś związanego ze słowem Wikipedia (czy to jej pierwszą literę w danym języku, czy coś innego). Brakujące puzzle u góry globu oznaczają niekompletność serwisu i to, że cały czas jest on tworzony.

8. Tour de France

Kojarzycie na pewno wyścig kolarki dookoła Francji. Czy znacie również jego logo? Jeśli nie, to macie okazję się z nim zaznajomić. Ma ono jednak również swoje ukryte znaczenie. Ten pomarańczowy okrąg to przednie koło roweru, na którym jedzie ludzik stworzony z literki R. Widzicie to? Pierwsze O w słowie Tour to tylne koło roweru.

9. Carrefour

Zapewne doskonale znacie sieć sklepów Carrefour. Czy zauważyliście jednak ukryte znaczenie tego logo? Między niebieskim a czerwonym znaczkiem znajduje się litera C.

10. BMW

Kolejna firma produkująca samochody na naszej liście. Czy zastanawialiście się jednak co oznacza logo BMW? Skąd ta szachownica? Znalazła się tam ona nie bez powodu. Firma BMW na początku swojej działalności związana była z lotnictwem – czego symbolem jest właśnie szachownica.

Pasjonujesz się technologią i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Independent

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze