4784 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Kilkumiesięczne dziecko zmarło, bo rodzice karmili go mlekiem roślinnym – jest decyzja sądu w ich sprawie

17 Cze 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Ostatnimi czasy dość często słyszy się o różnego rodzaju tragediach, w których ofiarami zwykle bywają dzieci. Niedawno na łamach naszego serwisu pojawił się wpis dotyczący chłopca, który „utonął” we własnym łóżku. Dało się uniknąć tej tragedii – zawiodła głównie niewiedza rodziców. Dzisiaj przedstawimy Wam kolejną historię, w przypadku której również można było uniknąć tragicznego finału. Tutaj również winę ponosiła (delikatnie mówiąc) niewiedza rodziców.

Ta sprawa nie należy już do najmłodszych. Cała akcja rozgrywała się bowiem w roku 2014. Wtedy to w czerwcu do szpitala w Hasselt (Belgia) trafił 7-miesięczny Lucas, który ważył zaledwie 4,3 kg. Dziecko było odwodnione, a jego organizm miał poważne niedobory składników odżywczych. Chłopca niestety nie udało się uratować. Sprawą zajęła się oczywiście policja. Okazało się, że organizm matki dziecka nie produkował mleka, a Lucas odmawiał przyjmowania zamienników.

Rodzice prowadzili niewielki sklepik ze zdrową żywnością w Beveren. Byli zwolennikami naturalnego stylu życia i leczyli się homeopatycznie. Dlatego też czymś normalnym było dla nich podawanie dziecku mleka roślinnego. Chłopiec żywił się więc mlekiem owsianym, mlekiem z kaszy gryczanej, z ryżu oraz z kaszy quinoa – same zdrowe rzeczy. Jednak małżeństwo nie było świadome, że te „zamienniki” nie mają w sobie składników odżywczych, których potrzebuje dziecko przed pierwszym rokiem życia.

Dopiero niedawno historia zakończyła się ostatecznie. Rodzice oczywiście zostali uznani winnymi nieumyślnego spowodowania śmierci malucha oraz skazani na 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Źródło: BBC

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze