4738 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
TECHNOLOGIA

Kto jeszcze zginie w 7 sezonie Gry o Tron? Naukowcy już to wiedzą

15 Sie 2017
TECHNOLOGIA
autor: Bartek Faryna

Sezon siódmy Gry o Tron rozpoczął się na dobre. Niestety będzie on miał zaledwie siedem odcinków, a więc niebawem się zakończy. Fani serialu będą musieli czekać kolejny rok, aby zobaczyć zakończeni całej sagi. Niestety fani książkowej wersji sagi mają jeszcze gorzej, ponieważ autor – George R.R. Martin – nie skończył jeszcze Wichrów Zimy, a więc odpowiednika szóstego sezonu serii, nie mówiąc już o książce kończącej całą historię. My jednak przejdźmy do naszego dzisiejszego tematu i sprawdźmy, kto jeszcze zginie w siódmym sezonie serialu.

Gra o Tron jest serialem nietypowym. Nie do końca wiadomo kto tak naprawdę jest głównym bohaterem, kto przeżyje kolejny sezon, a komu przyjdzie zginąć. Swego czasu próbowaliśmy już odpowiedzieć na jedno z powyższych pytań, a mianowicie sprawdzić która postać jest najważniejsza w całym tym baśniowym świecie smoków, upiorów i magii. Czy nam się to udało? Zobaczcie sami i oceńcie rezultaty. Dziś postaramy się odpowiedzieć na kolejne pytanie – która postać zginie w sezonie siódmym serialu?

Wszystko oczywiście zostało sprawdzone za pomocą odpowiedniego algorytmu komputerowego. Jego twórcą jest Milan Janosov. Jego źródłem danych nie były oczywiście książki, lecz listy serialowych dialogów. Dzięki temu był on w stanie ustalić najsilniejsze powiązania między poszczególnymi postaciami ze świata Gry o Tron. Aby dana postać mogła zostać powiązana z inną, muszą one tylko wystąpić w jeden scenie. Zobaczcie sami co mu z tego wyszło.

W następnym kroku trzeba było przewidzieć cechy powiązań osób, które miały największą szansę na śmierć. Algorytm trenował na dotychczasowych sezonach, w których zginęło już aż 61 ważnych postaci. Rzućcie więc okiem na poniższą tabelkę i to, co wyszło z całego eksperymentu. Oceńcie sobie sami, na ile algorytm się sprawdza, a na ile to jedna wielka ściema. My bowiem nie chcemy psuć nikomu zabawy i zamieszczać tutaj spoilerów z najnowszego sezonu.

My tymczasem mamy dla fanów serii jeszcze jeden ciekawy wpis, który ostatnio pojawił się na łamach naszego serwisu. Pewien psycholog postanowił potraktować bohaterów „Gry o Tron”, jakby byli jego pacjentami – to diagnoza, jaką postawił.

Pasjonujesz się technologią i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: CNS

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze