4738 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
ŚRODOWISKO

Ktoś wypatrzył iPhone’a na obrazie z 1937 roku – czy to dowód na podróże w czasie?

30 Sie 2017
ŚRODOWISKO
autor: Bartek Faryna

Pamiętacie jeszcze głośną sprawę dotyczącą „adidasów sprzed 1500 lat”? Miały one być „dowodem na to, że podróże w czasie istnieją”. Cała afera zaczęła się od odkopania szczątków mongolskiej mumii. Na stopach zmarłej znajdowały się charakterystyczne buty, na których można było dopatrzyć się trzech pasków. Jakiej firmy logo stanowią trzy paski? Oczywiście jest to logo firmy Adidas. Niektórym nie trzeba było więcej, aby głośno krzyczeć coś o podróżach w czasie itd. Jak było jednak w rzeczywistości? Przekonacie się dzięki naszemu wpisowi. Dzisiaj mamy dla was bardzo podobny temat.

Dotyczy on jednak tym razem obrazu autorstwa Włocha Umberto Romano. Dzieło zostało zatytułowane „Pan Pynchon i założenie SpringfieldMożemy na nim dostrzec Indian oraz kolonizatorów Ameryki Północnej wymieniających między sobą dary. Jeden z darów przedmiotów przykuł szczególną uwagę. Mowa o niewielkim „czymś”, co trzyma jeden z rdzennych mieszkańców kontynentu. Internauci dopatrzyli się podobieństwa tego czegoś do jednego z wczesnych modeli telefonu iPhone od Apple’a.

Obraz znajduje się na ścianie urzędu pocztowego w Sprignfield. Czy jednak rzeczywiście może przedstawiać smartfona? Przecież Indianin trzyma to coś tak, jakby faktycznie był to telefon. Nawet jego kciuk zachowuje się tak, jakby faktycznie przesuwał coś na ekranie. Czy więc może to być prawda? Eksperci oczywiście twierdzą, że nie. Ich zdaniem jest to po prostu lusterko, biblia czy jakiś inny modlitewnik.

Należy również zwrócić uwagę na charakterystyczny styl, w jakim został namalowany obraz. Większość przedmiotów została celowo zniekształcona. Tak samo zapewne również stało się z tym czymś, co czerwonoskóry człowiek trzyma w swoim ręku. Jak jednak było w rzeczywistości i co przedstawia ta część obrazu? Tego zapewne nie dowiemy się nigdy, ponieważ autor już dawno nie żyje.

Źródło: Motherboard

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze