4786 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

Leczyli dziecko modlitwą i nie chcieli zawieźć go do szpitala, bo „Bóg nie popełnia błędów” – noworodek zmarł

04 Paź 2017
MEDYCYNA
autor: Bartek Faryna

Mamy XXI wiek i po prostu wierzyć się nie chce, że w cywilizowanym kraju dochodzi do czegoś takiego. Kolejna bezsensowna śmierć, której łatwo można było uniknąć. Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, że nie był to przypadek osamotniony. O kilku innych podobnych sprawach pisaliśmy dla was już kilka razy. Pamiętacie jeszcze historię 7-latka, który zmarł na zapalenie ucha, bo rodzice leczyli go homeopatią? Albo historię rodziców, którzy zamiast interwencji medycznej liczyli na interwencję boską i leczyli swoje dziecko modlitwą? Dzisiejsza sprawa będzie bardzo podobna do tej ostatniej, ponieważ w grę wchodzi tutaj również religia.

30-letnia Rachel Joy Piland ze stanu Michigan zdecydowała się na poród w domu. Wraz ze swoim 36-letnim mężem (Joshua Barry Piland), nie do końca ufali bowiem służbie zdrowia. Cała ciąża przebiegła bez większych komplikacji. Kiedy jednak nadszedł już „ten czas”, małżeństwo wezwało położną, która miała pomóc przy porodzie. Tutaj również wszystko przebiegło bez przeszkód. I tak oto 6 lutego 2017 roku na świat przyszła Abigail Piland.

Dziecko wyglądało na zdrowe, niestety następnego dnia pojawiły się pierwsze objawy żółtaczki – częstego schorzenie u noworodków. Położna poradziła więc rodzicom, aby udali się z małą do szpitala, gdzie stan jej zdrowia będzie mógł być monitorowany. Rachel delikatnie odmówiła twierdząc, że „Bóg nie popełnia błędów”, dlatego będą się modlić o zdrowie dla dziecka. Jako że tego typu żółtaczka na ogół przechodzi sama, położna nie informowała o całym zajściu odpowiednich organów.

Jakiś czas później policja stanu Michigan została zawiadomiona o śmierci niemowlaka, dzwoniącym okazał się brat Rachel. 9 lutego mała Abigail przestała oddychać, a ojciec nie chciał przeprowadzić u niej sztucznego oddychania oraz resuscytacji, ponieważ nie wiedział jak przeprowadza się ją u niemowląt. Zamiast tego postanowili modlić się o przywrócenie zdrowia dziewczynce. Niestety to nie pomogło.

Sekcja zwłok wykazała, że dziewczynka zmarła z powodu hiperbilirubinemii oraz żółtaczki jąder podkorowych mózgu – choroby te są powikłaniami żółtaczki niemowlęcej.

Rodzice zostali oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci, za co grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Independent

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze