4733 ARTYKUŁÓW W SERWISIE
ZNAJDŹ NAS
W INTERNECIE
MEDYCYNA

Lekarze ze szpitala w Bełchatowie usunęli zdrowej kobiecie żołądek, śledzionę oraz część przełyku – myśleli że ma raka

26 Paź 2017
MEDYCYNA
autor: Bartek Faryna

Takie rzeczy naprawdę nie zdarzają się zbyt często. 24-latka mieszkająca w małej miejscowości w okolicy Gliwic trafiła na stół operacyjny, ponieważ podejrzewano u niej złośliwy nowotwór żołądka. Badania to potwierdzały, zdecydowano się więc na operację, która jest jedynym wyjściem w takich przypadkach. Liczy się też czas, więc nie czekano długo i szybko przeprowadzono zabieg. Ostatecznie okazało się, że pacjentka była zdrowa. Jak jednak w ogóle do tego doszło? Zacznijmy od początku.

W zeszłym roku 24-letnia kobieta zaczęła skarżyć się na silne bóle żołądka. Zrobiła więc odpowiednie badania i udała się z nimi do onkologa w Gliwicach. Ten jednoznacznie stwierdził złośliwy nowotwór żołądka i zalecił szybką operację. Pacjentka trafiła więc na stół operacyjny w szpitalu w Bełchatowie. Wprawdzie po otwarciu lekarze nie zauważyli żadnych oznak nowotworu, jednak chirurg prowadzący stwierdził, że rak żołądka jest chorobą podstępną i należy kontynuować zabieg. Wycięto więc kobiecie żołądek, śledzionę, sieć większą, okołożołądkowe węzły chłonne, a także fragment przełyku.

Po operacji do domu pacjentki przyszedł anonimowy list. Odebrała go matka kobiety. Ktoś napisał w nim, że lekarze wycięli zdrowe narządy, a 24-latka jest w rzeczywistości zdrowa. Matka szybko powiadomiła prokuraturę o popełnieniu przestępstwa.

Śledztwo wykazało, że sama 24-latka sfałszowała wyniki badań. Wpisała nazwisko lekarza, który nie jest nawet gastrologiem. Sędzia zajmujący się sprawą nie mógł uwierzyć, że coś takiego wydarzyło się naprawdę. Dlaczego jednak młoda kobieta postąpiła w ten sposób? Okazało się, że cierpi ona na zespół Münchhausena.

Osoby chore na to często zgłaszają fikcyjne objawy i fałszują wyniki bada tylko po to, aby być leczonym. Często też świadomie wywołują u siebie dane choroby. Kobieta przyznała się do winy i chce poddać się karze.

Pasjonujesz się naturą człowieka i chcesz otrzymywać więcej podobnych wiadomości? Zapraszamy na nasz specjalny fanpage:

Źródło: Buzz GW

KOMENTARZE disqus
komentuj przez Disqus
Wiedzocholik na Facebooku
POLUB NAS    
Wiedzocholik na Instagramie Wiedzocholik na Instagramie
Przeglądnij się
OBSERWUJ NAS    
Wiedzocholik na Twitterze